Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribice crkavaju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa tako je otprilike izgledalo.
skalari su mi se lepo prilagodili sa ostalim ribicama.a Trihogaster je grickao samo bolesne ribice.ostale ne dira.pocetnik sam i svi predlozi su mi dobro dosli.sta sada da radim?nijedna vise nije zarazena(valjda).ali ako su zarazene od bakterije ili gljivice sta da upotrebim ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 12:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su onakve kakve si slike postavila nije zaraza to je uzrok trihogaster Previse riba u malom prostoru ti je ili veci akavarijum ili manje riba odluci a trihogastera hitno odvoji nece ti bas opstajati ribe poored njega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sada sam primetila da skalari imaju nesto belo po perajima.i kao da su iscepkana,mislim peraja.a naravno da cu ih odvojiti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, ovde je malo detaljnije objašnjeno ako je u pitanju baš to sa slike.

http://www.jbl.de/onlinehospit.....dPic=028_a

Kao što možeš da pročitaš u pitanju je disbalans gasova ali SAMO u slučaju da si sigurna da je to bilo na tvojim ribicama. Ne treba da se leči, već da se pojača aeracija. Ali ti opet nisi sigurna, već je tako nekako izgledalo(!?)
Što se tiče toga da su se skalari prilagodili to je možda prividno i to zato što su verovatno još uvek mali, a trihogaster će grickati i druge ribe dokle god ne dobije malo veći prostor ili se ne smanji gužva.
Imam 3 teorije zašto su možda uginule ribe, prva je dropsy, druga je povišeni amonijak a treća je samo trihogaster....za koga već znamo da je maltretirao ribice.
Promeni 1/3 vode mada sam ti rekla ali eto da ponovim i to odstajale barem dan, a filter ako je unutrašnji operi u staroj aq vodi
Reši se velikih riba ili im obezbedi veći akvarijum
Za prvo vreme posmatraj šta se dešava, nemoj odmah skakati za lekove dok nisi sigurna šta treba da lečiš
Nemoj previše da hraniš ribe, najviše dva puta dnevno u jako MALIM količinama, gledaj da sve što im daš pojedu u roku od 2 min

Pisala sam kad si poslala prethodnu poruku. Pogledaj ovde da nije bolest Finrot

http://www.jbl.de/onlinehospit.....alleryId=2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.jbl.de/onlinehospit.....dPic=004_b
e bas sad ovako izgleda peraje skalara

procitala sam da je ribica koja ih napada miroljubiva......da ne verujem u to ili sta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Riba je trichogaster trichopterus Very Happy
Bolest koju ima skalar je finrot i to je bakterijska infekcija. Možeš koristiti Sera bactopur ili neki drugi ako se prethodno konsultuješ sa prodavcem. Nemoj kupovati ako nije prodavac siguran a svakako pročitaj šta taj lek leči(ako pišeda leči finrot i taj neki drugi lek može pomoći). Što se tiče sera bactopura evo tema gde je objašnjeno kako se primenjuje lek

http://www.akvarijum.org/forum.....t1871.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako god da okrenes los kvalitet vode je u pitanju. Mnogo riba, mali aq, visak hrane i eto trista cuda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala ti puno....tako mi je izgledala svaka ribica....samo sto je to imala po celom telu.
sad mi i cistac dobio zute tufnice.
sta je to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dala sam lek ribicama i sad ih posmatram.ako uspem da ih izlecim super ako ne sve iz pocetka.
ako bi mogao savet bilo bi mi ok.
od pocetka do ubacivanja ribica.molim za pomoc jer sam se zaljubila u ta stvorenja i htela bih ozbiljnije time da se bavim.unapred hvala
cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za početak, razmisli o većem aq i manjem broju (vrsta) ribica. Možeš da cikliraš i sa ribicama (od samog početka), ali u tom slučaju SAMO 3-4 male ribice (koriji, živorotke). Nije zgoreg i neku biljčicu da ubaciš. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam aq od 40l.koliko i kako da ga cikliram i koje ribice i biljke da ubacim?koju pumpu da koristim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aq na stiropor. Suni podlogu. Ubaci opremu (pumpu možeš 'Atman liquid filter At - f102' - 500L/h). Posadi biljke (vodeni hrastić, Egeria densa, šljivica, Pistia (plutajuća)). Naspi odstajalu vodu. Uključi fiter, grejač, termometar i rasvetu. Testiraj opremu dan-dva. Ubaci 3-4 mala korija, gupike ili nešto drugo. Rasveta 6h/dan, pa postepeno produžavaj. Jednom nedeljno promena 1/4 vode, BEZ čišćenja filtera. Hrani po malo ribice (koliko pojedu za 2 minuta), svaki dan. I to je, otprilike, to. Zacikliraće se za nekoliko nedelja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lady gaga
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2010
Poruke: 58
Lokacija: Srbija,Beograd,Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko voda treba da odstoji pre nego sto je sipam u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Nov 28, 2010 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljno je 24h, u otvorenoj posudi, da izvetri hlor (ali ne smeta ni ako stoji duže Very Happy ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milosbgd
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2010
Poruke: 419
Lokacija: Beograd-Brace Jerkovic

PorukaPoslao: Ned Nov 28, 2010 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imas dehlorid ako ne zelis da cekas, mozes i tetrin aqua safe da dodas i nema potrebe da odstoji voda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License