Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 rio 125 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Nov 10, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 10, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Ned Nov 10, 2013 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos uvek neide ovo sa obradom fotografije ali se popravljam Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Mali update slikica iz moje galerije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, kako bilje buja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Extra je, nema sta! Kad bih startovao upola ovako dobro kao ti, bio bih prezadovoljan! Samo napred...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Nov 19, 2013 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom na relativno malu litrazu, maksimalno iskoriscen akvarijum. Moram samo da te pitam ovo. Napisao si da menjas 50% vode jednom nedeljno. Zasto? Sve deluje u najboljem redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
S obzirom na relativno malu litrazu, maksimalno iskoriscen akvarijum. Moram samo da te pitam ovo. Napisao si da menjas 50% vode jednom nedeljno. Zasto? Sve deluje u najboljem redu.


Evo da probam da ti odgovorim malo opsirnije u to ime unapred se izvinjavam.Redovne i vece promene vode su od krucijalne vaznosti za hobi kojim se bavimo.Zamenom vode ti uklanjas amonijak i stetne ukupne stvari koje izrazavamo kroz tds.Borba izmedu algi ili ti zilavih biljaka koje opstaju u minimalnim uslovima i biljaka nasih je kao borba izmedu miseva i slonova oko hrane gde biljka gotovo nikada nemoze bez nase pomoci izaci kao pobednik.Ali zato nitrifikacione bakterije i te kako mogu voditi tu bitku ali im moramo obezbediti dobru infrastrukturu.Da bii one preradile samonijak koji nam je poznat kao azotni ciklus negde oko 4.3mg/l o2 je neophodno da bi obradile 1.2 m/l ili ti ppm nh3.Sveza voda je bogata kiseonikom ima bolju provodljivost kao i znatnu kolicinu co2 koja je u vodi vec pon nekim odredjenim pritiskom koji se moze trtirati kao i onaj koji dodajemo iz cilindra i koristan bude do nekih sat ipo po zameni vode.Efekat koji vidimo kao perling je zapravo brza stopa proizvodnje nego njegova rastvorljivost.U idealnim akvarijumskim uslovima moze iznositi i do 9ppm.Sat taj podatak vrati na pricu oko prerade nh3 prosto da se zapitas kako ribice nocu gde biljke trose takodje o2 u opste udahnu.Da napomenem da proces nh3/nh4 bolje ide pri nizoj ph.Jos jedan oblik bakterija koji se zove archaea obavlja dobar posao za nas.Dakle redovno sifoniranje dna ukoliko uslovi dozvoljavaju velike i redovne zamene vode drzace nas sistem donekle pod kontrolom.Cistoca nikada ne ubija ves amoijak.Da bi znali od cega je neka ribica uginula morali bi izvrsiti autopsiju.Ciscenje opalog lisca riblje kake i mokrce kroz zamenu vode mi mnogo pomazemo nasem sistemu.Sljam vodeni zapusava biljne stome i onemogucava biljcida neometano usvaja co2 iz koga crpi ugljenik koji je vise od 50% gradivnog tkiva biljke hranljive materije kone ako preteramo nece izazvati alge ei vodic koji po meni jedini za sada ima smisla.Dakle ko je to rekao 30 %promena vode? Ja cu promeniti i 99% vode ako je to neophodno.Velikaje laz kada kazemo da je nh3 nula to je gotovo nemoguce jer se stalno i gotovo uvek proizvodi.Ali ce ga biljka tek usvojiti kao nh4 a do tada bakterije rade najveci deo posla za nas.Nh3 na faunu delune tako sto napada njihova gill tkiva .Znaci akcenat ide na protok cirkulaciju co2 i redovne i vece zamene vode kao i hemiju koju moras u dovoljnim kolicinama dodati posle svake zamene.Jos jednom izvini na mojoj opsirnosti.Nadam se da ovo pomaze
Pozdtav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo napisano Smile. Pitao sam uglavnom zbog toga sto sve deluje stabilno i zato sto, pretpostavljam, akvarijum nije skoro formiran, vec je duze vreme u funkciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Nov 20, 2013 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za komentar,akvarijum za pet dana slavi svoj prvi nadam se ne i poslednji rodjendan kao i moje bavljenje sa biljnom akvaristikom koja mi je sad vec opako u krvi.Ctajuci nase forume uvideh da je ljudima mnogo teze da odrze nesto sto su napravili nego da naprave to nesto.Misljenja sam da se opterecujemo i previse nebitnim stvarima kao u matrixu.Prava informacija je jako bitna i tvoje da je prepoznas.Za ovih godinu dana najvise naucih od cike koji se ovim hobijem bavi gotovo 30 godina a nesebicno deli svoje znanje.Apsurd je to sto taj ni nezna da mi je mnogo pomogao a i ja sam koji sam mu verovao.Kad vidis da neko odgovara sve potkrepljeno znas da to nije doslo preko noci.Covek se ,,patio,, za nas koji zelimo da naucimo a to nedolazi preko noci?Samo trud koji ulozimo u nesto kad tad mora da se vrati!Ovo i nije hobi za nestrpljive. Ziv bio pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pon Dec 02, 2013 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da napravim još jedan mali update i da dodam još koju sličicu Laughing
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Jan 02, 2014 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

milan2791 ::
Odlicno izgleda, biljke su ti fenomenalne


Hvala za komentar Milane Wink
Evo kako sve to izgleda kada se mrda Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=lCDkm3ZX4Js
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update,grane panja su sad malo otvorenije gde sam dobio malo drugaciju sliku.Da me neubije monotonija Very Happy
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se ovako vise svidja. Ranije je cela horizontala isla previsoko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari za komentar i povratnu informaciju.
@Popaj-slazem se sa tobom,kada je pozadi suvise visoko gubi neki svoj smisao cela postavka u ovoj kombinaciji,uz to mnogo slabija cirkulacija vode i manje svetla,manje prostora za ribice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License