Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rio reef Vracar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SRECNA NOVA GODINA SVIMA, SVAKO DOBRO VAMA I VASIM AKVARIJUMIMA ZELIM U 2019! riba riba yeah yeah ojha ojha sunce sunce talasi talasi

Nista nisam pisao od februara, znaci skoro godinu dana....

Moj akvarijum je generalno u dobrom stanju, uz odredjene padove zbog mog odsustva i nemanja minimum vremena za redovno odrzavanje, proveru parametara i slicno... Negde sredinom godine sam sve sps korale povadio, kako ne bi uginuli...
Srecom, stabilizovalo se sve, ja odvojio taj minimum potrebni i sada akvarijum lepo funkcionise... Vracaju se i sps fragovi Very Happy

Proredio sam broj riba (plavi tang i jato anthiasa su izasli napolje), teska srca ali prerasle su akvarijum...

Od opreme ubacen novi stream SICCE, prezadovoljan sam... Jebao je nakon 3 godine riknuo, otisao motor... Skimer sam vadio i vracao, bio bez njega 3 meseca... Nikakav efekat, mehanicka filtracija radi sav posao... Sada radi vise reda radi, ali skoro pa da nista ne izbaci u casu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 3:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2019 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sto su dve slike pogresno okrenute, ako moze neko od admina da ih okrene, ako ne, glava u levo! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2019 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo se ne pise,tako da smo i zaboravili kako je sve ovo nekad izgledalo.
Nekako smo svi izgubili onaj entuzijazam,mene vreme kolje,vodu menjam kad se setim.Poceo sam da mucim i sebe i akvarijum,sto ne ide.
Imao sam dva krasha,jednom da gotovo i nisam ugasio akvarijum.
Dinoflagelati su mi pojeli pola akvarijuma krajem 2017 pocetkom 2018,do aprila sam se borio ako ne i duze sa njima.
Tada sam izgubio preko 40% tvrdih korala.
Nema sta nisam radio kako bi ih se oslobodio,da imam kome napisao bih referat o tome ,ali nazalost vise to nikog i ne interesuje.
Taman kad sam se oporavio,vracam se sa odmora krajem avgusta i zaticem blokiranu pumpu ATO sistema i salinitet da ne spominjem koliki,tu sam takodje pretrpeo znatna ostecenja dok sve to nisam doveo u red koliko je moglo.Uz sve to nemam vremena da se posvetim redovnim odrzavanjima jer mnogo radim.
Tvoj akvarijum je standardno dobar,nemanje vremena uzima danak kod svih.
Ti si me podstakao da postavim koju sliku svog akvarijuma,uradicu to ovih dana.
Pozz i zelim ti sve najbolje.


Poslednji izmenio Laki dana Ned Jan 06, 2019 1:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2019 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast Anđo, slike su ekstra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
acabgd
Akvarista



Registrovan: 21 Dec 2011
Poruke: 97

PorukaPoslao: Čet Jan 24, 2019 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ::
Dugo se ne pise,tako da smo i zaboravili kako je sve ovo nekad izgledalo.
Nekako smo svi izgubili onaj entuzijazam


Sve to ide gore-dole u zavisnosti od dešavanja i to je normalno. Mene svake godine oko novembra uhvati ona reef zaraza i onda sam u stanju da čitam forume i petljam po akvarijumu po ceo dan. Tada i uradim najviše stvari, a onda to traje negde do aprila i onda do sledećeg novembra ništa.

Pored toga, dosta ljudi se preselilo na Facebook stranice pa mi deluje da su forumi pomalo i prevaziđeni i više se ne piše i ne postavljaju ovde fotke kao nekada kada nam je to bila jedina mogućnost.

Laki ::
Nema sta nisam radio kako bi ih se oslobodio,da imam kome napisao bih referat o tome ,ali nazalost vise to nikog i ne interesuje.


Evo mene baš interesuje, stvarno bih voleo da čujem. Ja kad sam se borio sa njima prestao sam zamene vode, masivne količine aktivnog uglja, UltraBio od FaunaMarin i ATI EasyVital.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Jan 25, 2019 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost drustvene mreze su odaljile ljude od ovog vida komunikacije, koja je po meni mnogo bolja i preglednija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jan 26, 2019 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low Budget Reef 120l peconis Morski Akvarijumi 48 Sub Feb 22, 2020 9:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License