----------------------------------- Doksas Sub Maj 04, 2019 1:52 am ----------------------------------- @Pecni, danas jedva stigao da nakacim na zid u kupatilu a prvo testiranje, pustanje u rad i utisci u ponedeljak posto me sutra i preksutra nema kuci :) Elem, elegantno resenje za kacenje ovog sistema...nasao u gvozdjari te neke dve obujmice se valjda zovu i kostaju 100tinak dinara, evo i slika https://i.postimg.cc/7h8HtNt9/20190503-234137.jpg @Anboy, pa ne znam bas, ne daju mi se pare sad i za mineralne soli posto vidim da mnogi mesaju sa cesmom koja prodje kroz prve dve kolone dakle bez RO membrane i tako se ukloni samo hlor i teski metali dok npr kalcijum, magnezijum itd itd ostaju u vodi Zasto bih te korisne elemente izbacivao iz vode pa ih kupovao i dodavao...ne znam, tako razmisljam :) Sto se tice onog pitanja mog za skidanje creva pa da dobijem vodu sa prve dve membrane koju bih mesao sa RO...dobih odgovor od prodavca koji je inace vrlo korektan i gotivan lik, da to ne moram da radim jer takva voda vec izlazi na ono plavo crevo iz RO membrane sa belim plasticnim dodatkom tj takozvana "otpadna voda". Dakle po njemu ta voda je prosla kroz prve dve kolone i to je to sto mi trazimo za mesanje sa cistom RO. Za sta ce mi sluziti RO voda? Ehhh...zaludan pop i ovce krstava, ne znam sta drugo da kazem :) Salu na stranu, nisam komercijalan uzgajivac, imam 2 akvarijuma i oba su ukrasna, zelim samo da smanjim tvrdocu vode na nekih 70-80 ppm a posto ubacujem i CO2 iz boce da i PH drzim blogo kiselo, za sada samo u manjem 30ak litara akvarijumu. Drugi veci od nekih 200 litara ce mozda doci na red ako nista da omeksam vodu zbog kamenca.... Sve to sam uspeo u ovom manjem da obezbedim mojim Paracheirodon axelrodi i bez RO, ali me mrzelo vise da kuvam vodu i mesam sa kupovnom Rosom...ovako je lakse a i dugorocno gledano jeftinije :)