----------------------------------- Ikebana Sub Nov 26, 2022 8:50 pm RO uredjaj kupovina ----------------------------------- Pozz ljudi, par pitanja u vezi RO uredjaja. Ozbiljno razmisljam o kupovini RO uredjaja. Trebaju mi konkretni saveti sto se tice navdenog. Gedao bih neku jeftiniju varijantu posto mi je pre svega potreban za akvarijim. -Bitno mi je da je jeftin (koliko on to moze biti) -Da dobro radi svoj posao. -Da su distupni zamenski delovi (filteri i membrane) -I da je cena zamenkih filtera i membrana pristupacna. Razumem da je koliko para toliko muzike, i da ima uredjaja od 100-1000€, Treba mi predlog za neki BEST BUY. I jos po neki savet ako imate. Hvala puno. ----------------------------------- mboban Ned Nov 27, 2022 9:37 am ----------------------------------- Kucaj u google Krajiška CST. Tu možeš naći sve što ti je potrebno, rezervnih uložaka ima uvek, rade sisteme za preradu vode, ali rade i male RO aparate (sarađuju i sa NOBEL-om). Cene su sada nešto veće od 100 € za osnovni set (dva pred filtra, končani i aktivni ugalj, pa membrana), a uvek možeš dodati još koju kolonu u zavisnosti šta ti je potrebno. ----------------------------------- Ikebana Sub Dec 17, 2022 1:47 am ----------------------------------- https://www.kupujemprodajem.com/kucni-ljubimci-oprema/akvarijumi-i-oprema/filter-za-vodu-filter-za-akvarijum-i-pivarstvo-ro/oglas/72233267 Valja li ovo, tj. Isolati li se ili ima nesto bolje za ovu ili slicnu cenu. ----------------------------------- Ikebana Pon Dec 19, 2022 11:00 pm ----------------------------------- Ljudi, pozz narucio sam ro uredjaj preko KP iz Beceja, sistem kosta 12.000 sa tri predfiltera i ro membranom, ukupno 12.000din. Imam jedno pitanje, nije bas vezano sa akvarijumom al ajde. Obzirom da sam iz Beograda i da je voda sa cemse dobrog kvaliteta, da li se tzv "otpadna" voda koja prodje kroz filtere uredjaja, a ne kroz RO membranu moze koristiti za nesto. Lik mi rece da se ta "otpadna" voda moze koristiti za pice i da je kvalitetnija od cesmovace jer je prosla kroza 3 predfiltera, a ne i kroz membranu pa je samim tim cistija ali ne i "mrtva" voda, sto do nekle ima logike, a opet sa druge strane se zove otpadna voda. Izvinte ako je glupo pitanje al ko pita ne skita.