Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rocio octofasciata-Jack Dempsey pomoc oko mresta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2019 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi!
Pokusavao sam da pronadjem negde celokupnu pricu oko mresta Dzekova,ali nigde nisam nasao sve potrebno.Ako neko zna ceo proces zamolio bih da napise nesto vise o tome.Najvise me zanimaju parametri vode u kojoj moze da se mresti i kako ostvariti iste.Hvala unapred 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2019 3:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2019 2:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da probam jos jednom...Muzijak se trese oko zenke vec 4-5 dana,zenka je malo promenila boju ali nista jos od mresta.Jedan par je u akvarijumu od 300 litara.Zamena vode redovna,temperatura 26,uparen par...neko nesto da napise bilo sta... 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2019 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaran novu temu...Zenka je bacila ikru i drugi dan je pocela da beli i sva ikra je propala,predpostavljam da je plesan uhvatila i da je zato propala.Nista u vodu nisam stavljao od zastitr protiv plesni,a akvarijum nije bio bas najcistiji za mrest jer nisam sifonirao.Uzeo sam Rivanol u apoteci jer sam procitao da je dobar i da se koristi u zastiti ikre,pa me zanima koliko je potrebno sipati Rivanola na 100l vode da bude efikasan protiv plesni,a da ne smeta ribama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dempseje sam gajio, ali nisu mi se mrestrili, mada sam dosta americkih ciklida sa uspehom razmnozavao. Prema knjizi Ivana Petrovickog parametri vode bi bili sledeci - temperatura vode 24-28 stepeni pH 6,5-7 karbonatna tvrdoca vode ne bi trebala da prelazi dva (dCH). Znaci voda onako, kao za mrest skalara. Potrazi negde kako se za njih sprema voda, pa je tako spremi. Inkubacioni period ikre - 4 dana. Ako im je to prvi mrest normalno je da ikra pobeli i ubudja se. Prvih par mrestova kod ciklida obicno propadne. Nemoj mnogo da se zamajavas sa rivanolom. To je prah koji se rastvara u vodi, a kod nas se prodaje vec gotov rastvor, pa ako pronadjes negde uputstvo pitanje je da li se radi o rastvoru ili prahu u tom uputstvu. Ako se zeznes mozes da pobijes ribe ili da napravis previse blag rastvor koji nema efekta. Pusti ribe da se malo uhodaju s mrestom. Mrestice se svake dve nedelje ako su lepo uparene, pa polakice, bice tu valjda vec nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License