----------------------------------- froger Pet Feb 08, 2019 6:36 pm ----------------------------------- Dempseje sam gajio, ali nisu mi se mrestrili, mada sam dosta americkih ciklida sa uspehom razmnozavao. Prema knjizi Ivana Petrovickog parametri vode bi bili sledeci - temperatura vode 24-28 stepeni pH 6,5-7 karbonatna tvrdoca vode ne bi trebala da prelazi dva (dCH). Znaci voda onako, kao za mrest skalara. Potrazi negde kako se za njih sprema voda, pa je tako spremi. Inkubacioni period ikre - 4 dana. Ako im je to prvi mrest normalno je da ikra pobeli i ubudja se. Prvih par mrestova kod ciklida obicno propadne. Nemoj mnogo da se zamajavas sa rivanolom. To je prah koji se rastvara u vodi, a kod nas se prodaje vec gotov rastvor, pa ako pronadjes negde uputstvo pitanje je da li se radi o rastvoru ili prahu u tom uputstvu. Ako se zeznes mozes da pobijes ribe ili da napravis previse blag rastvor koji nema efekta. Pusti ribe da se malo uhodaju s mrestom. Mrestice se svake dve nedelje ako su lepo uparene, pa polakice, bice tu valjda vec nesto.