Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ROSA-voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam da je rosa voda dobra za mrest vecine ribica...da li je to tacno?
ako nije da li postoji neka druga flasirana voda dobra za mrest...
konkretno me interesuju koridorasi pande...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e izvini,za flasiranu vodu ne znam,ali mogu da ti kazem da za pande ne treba neka posebna voda itd.
meni su se mrestili u drustvenom akvarijumu,a voda je obicna iz cesme,bez ikakve pripreme.
a za vodu ce se neko javiti vec,siguran sam Smile
pozdrav Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno, ona je niskomineralna, pa je znatno lakse prilagoditi odredjenim vrstama koje zahtevaju meksu i kiseliju vodu za mrest.
Naravno, nije jedina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha...znaci mogu mesanjem sa cesmovacom da dobijem neku malo mesku vodu za mrest... bez ikakvih opasnosti po ribice???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 11:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi kojim ribicama jer cesmovaca sadrzi neke metale koji ne odgovaraju nekim ribicama za mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
samo guppy <333
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 177
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam citao na nekom nemackom sajtu da treba uzimati vodu sa izvora iz planina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pronadji prvo koji su uslovi potrebni za mrest Koridorasa,zatim prema tome mozes merenjem parametara prilagoditi vodu.
Nisam 100% siguran ,mislim da im pogoduje meksa i kiselija.
Ima puno nacina da dodjes do mekse vode i vecina je jeftinija od metode kupovine flasiranih voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa mrestio sam do sada paleatuse i aeneuse...
sad cuo sam da su koridorasi tezi za mrest...a imam jedno jato od 4 komada od kojih se jedna (pretpostavljam zenka) udebljala...pa sam pretpostavio da kad mi kazu da su tezi za mrest od ostalih koridorasa da su zahtevniji po pitanju vode...a cuo sam od ljudi da je rosa dobra za mrest...a koji su to drugi nacini za omeksavanje vode???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="..a koji su to drugi nacini za omeksavanje vode???[/quote]
Uhvatiš kišnicu recimo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff... de bas nadje kisnicu... Very Happy zivim u industrijskom delu grada...probao sam kisnicu da skupim i ona je crna...+ se pojavi neka skrama na povrsini Very Happy ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License