Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ručna izrada - 300l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2SO70a_gAQs[/youtube]
Snimak sa bočne strane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 11:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Feb 19, 2022 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za moj ukus to mnogo talasa a akvarijum ti je prazan...kakvi crni mrtvi uglovi ja stvarno ne znam gde si pokupio te informacije... Ja bih to pokusao da smanjim ili povecanjem broja rupa ili povecanjem precnika rupa a mozda bih i izlaz iz cevi otvorio ili na cepu napravio par otvora da i tamo malo izbacuje ne bi li smanjilo ovoliko komesanje vode...ako nista od toga ne bi uspelo prigusio bi mlaznice sundjerom...makar svaku drugu...sto ne bi smanjilo protok ali bi umanjilo komesanje...ako me razumes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2022 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum trenutno izgleda prazan, jer sam posjekao biljke "na nulu" i rasadio ih okolo. Izgledaće mnogo bolje zasađen za nekih 30-ak dana, nadam se. Smile
Protok se lako može smanjiti pamučnom vatom na površini filtera, primjeti se odmah po visini vodenog stuba u drugoj komori. Naravno, druga opcija je povećanje otvora mlaznica.
Hvala za savjete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2022 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam skontao to za vatu ali sam skontao da ti ta varijanta ubije protok...ja sam pre mislio da uradis ovako nesto sto nece smanjiti protok ili ce ga smanjiti neprimetno:

Image

Image

Nadam se da se vidi...to je porozan sundjer kroz koji mlaz vode iz mlaznice prodje bez veceg otpora ali se ipak zbog sundjera rasprsi i izgubi se efekat onog talasanja a kolicina vode koja prolazi ostaje ista. Ovakvih sundjera imas da kupis i po akvasopovima sigurno a naravno mozes i sam da napravis neku kucnu varijantu od sundjera koji imas...recimo od onog plavog za filter. mada je crni neutralniji i manje se primecuje. Vezes ga vezicama na par mesta uz kabl i napravis nesto da izgleda pristojno i neupadljivo. I samo dodaj biljke, sto vise to bolje:) Srecno i uzivaj!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2022 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigde ne piše da sprejbar mora da ima rupe izbušene samo u jednoj ravni. Izbuši drugi red rupa da duvaju ka dnu. Samo nemoj da budu na 90o u odnosu na prve, neka budu na 30-40.

Prvi sprejbar koji sam pravio isto sam kao ti, napravio manji broj većih rupa. Za drugu postavku sam uzeo i rupe izbusio sa 3mm burgijom pa sam onda povećavao svaku drugu rupu. Uzeo 4mm povecao svaku drugu, probao, povecao sve, probao, povecao svaku drugu... mislim da mi je odnos bio 4mm/6mm za pumpu od 800l/h. Dosadno ali moze lepo da se napravi. Razmak je bio nekih 5cm između rupa, mozda manje, nije baš da se sećam prošlo je vremena. Dužina 60cm tj 2 od po 30cm koristio sam T fiting da voda ide sa sredine ka krajevima sprejbara.

Koju tačno pumpu koristiš. Mozda možeš na njoj da smanjis protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2022 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AT-104 je pumpa.
Ima regulator protoka, ali slaba korist od njega. Izbušiću dodatne otvore, nema druge.
Hvala za savjete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Feb 20, 2022 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala novost: Premjestio sam anubiu sa panja jer mi je rečeno da ne voli direktnu svjetlost (javljaju se crne tačke po listovima). Pošto mi je oblik panja nekako orjenitisan samo u jednu stranu (kod mene u lijevu), pokušao sam napraviti bar neki vizuelni balans sa stijenama na koje sam postavio panj.

Image

Image

Naručio sam Vesicularia dubyana 'Christmas' mahovinu u želji da je nekako montiram na stijene i oko panja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna iz kog razloga pamučna vata na površini filtera uvijek dobije ovu rozu boju (boju mesa)?
Očekivao sam neku prljavo-smedjkastu boju, ali ovo...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skendro1
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 30
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozda zato sto je pamucna,a pamuk se raspada...uzmi sinteticku perlon vatu i kad je cistis nemoj je iskuvavati samo isperi(u vodi iz akvarijuma,jer cesmovaca zbog hlora ubija bakterije) jer ako je iskuvavas pocece raspad perlon vate i voda ce ti dobijati belicastu boju!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2022 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao, ni na pamet mi nije palo da je ovo organsko jedinjenje. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Ned Mar 27, 2022 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutni presjek stanja:

Prazni akvarijum sa oko 40 sadnica se polako popunjava. U međuvremenu sam počeo da dodajem 30ml KNO3, a LED svjetlo je pojačano na oko 3000 lumena boje 4000K (37W).

Primjeti se lagani napredak, naročito rogolista (ako ne griješim vrstu), jer je krenuo da baca micelij okolo, pa sada od jedne stabljike imam po 3-4 koje idu zajedno.
Image

Na sprejbaru su se bile pojavile smeđe mrlje na onim izlazima koji se nalaze direktno ispod izvora svjetlosti (LED panela), i iste sam lako uklonio papirnim ubrusom. Koliko mogu da primjetim, za sada, nemam neki veliki problem sa algama, osim ovog čuda sa slike na obje biljke iste vrste. Ne mogu da odredim boju čupavog stvora, ali izgleda kao paučina i nalazi se svuda po ivicama listova. Samo su ove dvije biljke napadnute i pretpostavljam da je u pitanju neka alga, ali ne znam koja.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2022 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li smatrate da je previse CO2 za ovaj moj akvarijum da bih ostavio bocicu sa snimka preko noci?
Imam dobru povrsinsku razmjenu kiseonika, pretpostavljam da dosta CO2 ispari, a volio bih da ne moram svako vece da rasformiram bocicu i bacam smjesu.
https://youtu.be/EMudMjfPY0Y
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2022 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova kolicina nije ni izbliza dovoljna za dan. Tako da mozes slobodno da ostavis tokom noci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2022 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Kod mene jos uvijek sve nekako sporo ide. Ako pustim CO2 i nutrijente, krene sve ali krene i neka smedja alga (vjerovatno cijano) pa moram prekinuti svjetlo, nutrijente i CO2. Uglavnom drzim mrak oko akvarijuma, biljke rastu, ali veoma sporo. Za sada nemam nekih vecih problema sa sistemom, osim slabe flore zbog te smedje stvari koja se hvata po nekim biljkama. Zamracivanjem se rjesava problem, ali cim ukljucim svjetlo, eto je nazad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sub Jun 25, 2022 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Smadja napast krene sa dna i postepeno osvaja biljku ka vrhu, napadajuci nove izdanke i gusi je vremenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izrada akvarijuma kikii77 Tražnja 3 Čet Okt 22, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 kikii77 Početak u akvaristici 24 Čet Okt 22, 2020 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 300l nema sanse da odlucim ... milospe Ribe 14 Uto Nov 06, 2018 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem akvarijum od oko 300l Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 19, 2018 9:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka White Ghost 300L Strahinja025 Akvarijumi 46 Pon Jan 15, 2018 5:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License