----------------------------------- reduktor Sre Feb 09, 2022 4:50 pm ----------------------------------- Hvala za prvi komentar i savjete. Broj trenutno zasađenih biljaka je 21, ima ih više u pozadini, ali se ne vide na slici i još su u fazi stagnacije. Nisam naročito zadovoljan vizuelnim izgledom biljaka, želio sam neke raskošnijeg izgleda, ali nisam mogao da ih pronađem. Cilj mi je da akvarijum ne bude pregusto zasađen biljkama, kako bi ribice imale prostor za plivanje, ali i da brzo ne potrošim nutrijente. Sa druge strane, svjesno idem sa manjim ribicama i manjim brojem, jer želim napraviti balans između estetskog i efektivnog, sa što je moguće manje održavanja i problema. Svaki savjet vezano za promjenu estetike i uređenje je više već dobrodošao. Za vikend sam planirao kupiti još 9 novih ribica (dodati koju neon tetru i gupije, te helenu da potamani vanzemaljce u akvarijumu koje sam otkrio). Za sada nemam problem sa algama, osim bijele brade na vinovoj lozi, koju polako ukljanja ancistrus. Kuvanje u slanoj vodi nije pomoglo, brada se opet vratila, i zato sam uveo ancistrusa. Na površini vode sam imao naslage bjelančevina i pojavu pjene (veoma malo). Čini mi se da je razlog masna hrana (Sera Tetra). Jedan površinski sloj vate u filteru je riješio problem, momentalno za jedan dan. Voda je kristalno čista, miris vode je neki blago bazičan miris na vlažno stanište (jedva primjetan) kada se nadnesete nad površinom vode. Što se tiče koridorasa, ako se mogu hraniti hranom za tetre i gupike ("keep it simple" princip), vrlo rado bih ubacio jedno 3 komada, da dižu dno i tjeraju sve u filter.