----------------------------------- reduktor Uto Dec 20, 2022 7:09 pm ----------------------------------- Trenutni broj riba je 32 i po meni je to dovoljno obzirom na veličinu filtera, što je za mene vodeći parametar za broj riba (ne litraža). Ribice možda izgledaju malecke i u velikom prostranstvu akvarijuma, ali npr. ovaj crni skalar je preko 15 cm od vrha pa do kraja peraja. Rast biljaka je koliko mogu da vidim dobar, a praksa je pokazala da su količina svjetla i boja sasvim ok, pošto biljke rastu debelo i u širinu (ne tanko i u visinu). CO2 nemam i koliko mogu da primjetim, i ne treba mi. BBA ne mogu da riješim, ali je odavno "pod kontrolom". Odustao sam od borbe sa BBA jer sam je imao i kada je akvarijum bio, ali doslovno, kompletan zarastao u biljke. Voda je bez ikakvog mirisa, kristalno čista. Po savjetu, mijenjam pola količine vode na svakih 7 do 10 dana, kako stignem, i čini mi se da se sistem poprilično ustabilio, nema nekih iznenadnih skokova u kvalitetu vode i količini algi, a ja ništa više "ne čačkam" oko bilo čega, osim sto šišam stabla koja izrastu iznad površine. Hranim oskudno, a jedina mana u održavanju mi je to što rijetko usisavam dno (dio koji mi je dostupan), pošto je veći dio pod biljkama i ne mogu ništa da uradim po tom pitanju, svakako.