----------------------------------- senkasenkasenka Ned Feb 26, 2017 9:05 pm Rupe na anubiji..pomoc ----------------------------------- Da li imate predstavu ove rupe koje su se pojavile na anubiji, nedostatak kojeg elementa? mozda nitrati ili ..? ali da li je moguce posto imam dovoljan br.riba u akvarijumu, hvala na pomoci unapred http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_78322940_IMG-20170226-WA0001%20%281%29.jpg ----------------------------------- Luvias Ned Feb 26, 2017 10:31 pm ----------------------------------- I meni je anubija pocela da propada, ne znam razlog, ostale biljke lepo napreduju. Da nije na jakom svetlu? Ili si je mozda skoro ubacio? ----------------------------------- senkasenkasenka Ned Feb 26, 2017 10:38 pm ----------------------------------- Nije na jakom svetlu, imam Eheim led rasvetu 40w, ne bi trebalo..aj sto su malo bledje, dodacu gvozdje nego ove rupe krenule, a bukvalno nista nisam menjao..kontam da je neki nedostatak ali koji? Super ti je akvarijum btw ----------------------------------- Luvias Ned Feb 26, 2017 10:59 pm ----------------------------------- Hvala puno, pa ne znam stvarno anubie treba da su totalno ne zahtevne. Rekao bih da im pre nesto smeta, javice se valjda jos neko sa nekim misljenjem. ----------------------------------- gotika Pon Feb 27, 2017 12:12 am ----------------------------------- ovako druze moj ova nan je dozivela promenu jacine svetla druga star imas pocetak zelene alge po listovima 3 stvar vezi je nane nece bas puno svetla 0,3 po litru ----------------------------------- cecam Pon Feb 27, 2017 1:19 am ----------------------------------- Jesu nane nezahtevne, ali treba i njima udovoljiti. Ako pate i ostale Anubije (to što si primetio da su svetlije), onda im verovatno nedostaje magnezijum. Ja sam imala isti problem, svetle biljke i negde rupe, stvar se bitno popravila dodavanjem makro i mikroelemenata od Rainforesta, ne puna doza po litraži zbog toga što su sve anubije, već polovina. Osim toga, ove rupe se javljaju usled nedostatka kalijuma, a alge se mogu javiti zbog fosfata, te sam smućkala kalijum fosfat i to dodavala tri puta nedeljno. Mislim da ti dodaješ CO2, ako ne, slobodno Easy carbo... Da li ti je ovo Anubia iz velikog akvarijuma? ----------------------------------- senkasenkasenka Pon Feb 27, 2017 8:24 am ----------------------------------- Resicu alge sa ALGexit-om, nije jako svetlo, akvarijum ima 380L,jeste da je 40 w malo ali je LED ima dosta lumena po watu ali to je neka druga tema, imam dimer pa probacu malo i da smanjim.. Dodajem visoku dozu ECarba koji mi drzi pod kontrolom crnu algu,stizu mi danas iz RF mm pa cu probati sa 1/3 doze u startu Da, iz velikog je akvarijuma Hvala na odgovorima..