----------------------------------- tigar Sub Jul 27, 2019 11:32 am Rupe za sump ----------------------------------- Zdravo svima trebao bih da busim akvarijum i da pravim overflow box.pitanje glasi kojeg promera rupe busiti odnosno sta se najbolje pokazalo u praksi?! Neki ce odmah reci na overflow boxu busis rupu kolika je cev koje ce odvoditi vodu slobodnim padom u sump.ja trenutno nemam nikakvu cev jer ne z am koju rupu probusiti u staklu.da li je dovoljno fi 30-40 ili ima neko pravilo ? Planirao sam da izbusim na stranici rupu od 60-70 mm da zalepim staklenu kocku i na njoj izbusim dno gde ce voda ici direktno dole.nadam se da ste me razumeli.hvala na odgovorima unapred ----------------------------------- Baia Sub Jul 27, 2019 1:27 pm ----------------------------------- Nisam se time bavio ali da treba to da radim prvo bih nabavio Bulkhead pa onda spram njega i cevi ili creva. Tek onda kada znam cime raspolazen bih busio odgovarajucu rupu.....najbolje neka objasne ljudi kojinsu to radili.... ----------------------------------- mboban Sub Jul 27, 2019 1:45 pm ----------------------------------- Raspitivao sam se skoro, a ranije uzimao cevi, kolena, T-razvode, čepove, ventile,... Ne navodim javno ime firme zbog reklame, ali imaju svega raznih redukcija, nastavaka pod 45, 90 stepeni, cevi su za vodovod i grejanje, lepe se lepkom, a kao prelivne ja ih koristim i bez lepljenja (promer od jednog cola) i to završava posao. Što se bušenja tiče imaju nastavke i za "zidne proboje" kako oni to zovu. Imaju milimetarske cevi sa tanjim i debljim zidom, crno-sive i colovne (inčne) bele. Koga interesuje mogu mu reći gde da se raspita na PP. ----------------------------------- tigar Sub Jul 27, 2019 4:16 pm ----------------------------------- I te bulkhedove trazim vec dugo i niko nema bar ne u mom kraju.gde ima da se nabave zna li neko ----------------------------------- Peku Sub Jul 27, 2019 10:01 pm ----------------------------------- Od sponzora foruma imaju ih Fishworld i Aquashop. ----------------------------------- Djuradj Pet Avg 02, 2019 10:27 pm ----------------------------------- Ima lik na KP aquamedic bulkove, ja kupio.. ----------------------------------- kale Ned Avg 04, 2019 8:22 am ----------------------------------- Recimo da je fi 30 sasvim dovoljan, mada ja bi odradio 2 rupe, jedna fi30 na kojoj ces imati slavinicu dole za smanjis protok i druga za nedaj boze 😁 koja ce biti otvorena skroz do dole. ----------------------------------- kale Ned Avg 04, 2019 8:27 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_60188458_Herbie-1.jpg Ovaj sistem je sada kod mene, vec godinu dana i besuman je, mada mora poveemeno da se podesi protok u sump. ----------------------------------- Big-proof Čet Okt 24, 2019 9:41 pm ----------------------------------- Pozdrav, ako nekome trebaju bulkovi neka mi se javi na pp.