Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sa kojim ribama idu kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E izvini, nekako sam preskocio taj deo texta sa navedenim ribama :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 8:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehehe, ja imam preko 30 rili kozica u 8 litara i cesto se desi da vidim samo 2-3 Very Happy
Dok sam imao 5 komada, desavalo mi se bas cesto da ne vidim nijednu (ponavljam - U 8 LITARA!)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Angel
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 28
Lokacija: Novi Beograd, Blok 61

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Kad ugasis svetlo, odgledaj neki film, pa opet upali svetlo. Pojavice se. Sakrile su se negde, pogotovu sto su sinoc ubacene, jos se nisu snasle. Smile

Bio si upravu uradila sam tako,onda upalila svetlo i nabrzinu videla jednu. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu li kozice sa ramirezom u srednje ubiljenom akvarijumu? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da ih ubacis cisto ako zelis da nahranis ramireze :p
A znate ta mene interesuje. Negde sam citao, ali sad ne mogu da nadjem, da neonke i kozice mogu zajedno ali da se broj kozica nece povecavati, tj da ce neonke jesti malce kozica.. Ima li neko iskustva sa ovom kombinacijom ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja. Drzao sam kozice sa neonkama i njihov broj je rastao. Doduse, akvarijum je bio bas ubiljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja drzim kozice sa ramirezima i neonkama. Cak imam i stukice i cambarellus patzcuarensis rakove i kozice se umnozavaju. Ima ih raznih velicina. Akvarijum je solidno ubiljen mada u pocetku kada sam imao ramireze i kozice nije bio. Neki imaju losa iskustva sa tom kombinacijom, moja su odlicna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ramirezi vole da klopaju kozice, a neonke ce rado da se pocaste podmlatkom. To su cinjenice.
Ali, iskustva govore, ako je akvarijum dobro ubiljen (idealno dosta mahovine), kozice ce uspevati da se razmnozavaju - ne toliko brzo i masovno, ali ce uspevati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sajt "planetinverts" glasi za jedan od najboljih izvora opstih informacija u vezi kozica, evo sta oni kazu o ovoj temi:

100% sigurni za kozice:

Ottocinclus


Potencijalno opasni:

Plecostomus
Tetre
Gupi
Endleri
Rasbore
Koriji
Danio


Nije preporucljivo drzati sa kozicama:

Ciklidi (Diskusi, Skalari)
Gouramis


..ostale nepomenute vrste takodje mogu biti potencijalno opasne za kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Master Of Puppets
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2012
Poruke: 25
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cisto da dodam,ja imam u 40l sa zivorotkama i jednog borca , a imam i kozice...ne mora da znaci da ce ih borac dirati,kod mene opstaju....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ghandi_bl
Akvarista



Registrovan: 07 Nov 2011
Poruke: 59
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Dec 07, 2014 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva je situacija sa kombinacijom kozice i labeo bicolor? Hocu ponovo da formiram akvarijum (5-6 mjeseci jebio van funkcije, otkad je baba greskom pobila sve ribe), pa bih rado nabavila i kozice, a bikolore obozavam pa ce 99% biti u novom akvarijumu.
I jos me zanima, kako se slazu sa ancistrusima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u dva akvarijuma kozice i ancistrusi se odlicno slazu. Svako zivi svoj zivot Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam jednog Frenatusa u zajednickom akvarijumu u kojem pored raznih ostalih ribica ima i kozica, a nisam ga za ovih par meseci video niti jednom da pojuri neku kozicu, a ima ih raznih velicina, razmnozavaju se lepo, plivaju svuda po akvarijumu, rastu...

Bikolor i Frenatus uglavnom jure ribice slicne sebi, duguljaste, crvenkaste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene Borac, Neonke,Razbore,Gupike , Anciji i jedna zebrica ... na sve to 30 tak kozica...a vidim ima i dosta podmlatka ali je Aq bas dobro ubiljen! Sto kaze Igla svako svoj zivot Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Dec 08, 2014 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da za ove prethodne postove ako ne vidite kozice, ubacite list spanaca svi stanovnici se sjate pogotovo kozice i anciji !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License