----------------------------------- Dragan996 Uto Apr 30, 2019 2:49 pm ----------------------------------- Pozdrav svima :) Zanima me par stvari. Pa ovako imam akvarijum od 120l sirina 40 visina 40 i duzina 80, imam hranjljivu podlogu koja je nisam merio ali msm da je tipa oko 1 cm mozda vise mozda manje hah, i na to imam jedno 5 cm peska, tesko mi je izmeriti jer i podloga i pesak su mi iste boje :] A u tom su mi nekada bile kornjace, pre vise od 10 dana sam ih pokloni sestricima i odlucio da ponovo pocnem sa ribicama, mada sam skroz ispao iz tog hobija.. evo vec kazem oko 10 dana pripremam sve sto procitam na internetu i u savetovanju sa mojim prodavacom namestam akvarijum. Isao sam logikom da moje nekadasnje kornjace su se jednom u par meseci hranile zivom hranoim pa sam zato ocistio skroz akvarijum i dekoraciju koju sam imao u njemu kao i filter to mi nekako delovalo pametnije nego da sam samo promenio vodu, e sad zasadio sam par biljaka koje mi je prodavac preporucio za pocetak i hocu jos par da uzmem za nekih 10ak dana, zanima me da li trebam menjati vodu iako su samo biljke za sad unutar jer evo stoji vec tako da kazem mozda 11 dana da li da promenim vodu pre ubacivanja ribica? Onda da li kad kupim ribice da li je mozda pametno da bar jednu kesu sa vodom i ribicom istresem u akvarijum zbog tih korisnih bakterija koje vuce ta voda od njih? onda treba mi neki dekorativni predlog za ovaj deo akvarijuma sa slike :) moja neka zamisao je da kupim onaj kokos i par onih loptica od algi jer zelim da uzmem Plavog raka msm da bi mu tu u mraku i takvom okruzenju bilo idealno ali ne svidja mi se taj gornji deo pre bi nesto zasadio ako postoji neka biljka koja moze da se prilepi za taj kamen? (Gornji deo) hmm msm da je to to za sad sta sam hteo da pitam :D za nekih mesec dana kada biljke malo zazive i kad sve dodje na svoje mesto slikacu Vam akvarijum :) Hvala unapred!! http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_51887619_Untitled.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_51887619_Untitled.jpg