Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sadjenje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasadio sam pre 7 dana otprilike ludwigiu repens, bila je u slabom svetlu ali sa hranjivom pologom, pojacao sam svetlo i primetio sam znatan napredak, da li je moguce ili se meni cini da je biljka za 7 dana porasla par cm?!

Da se vratim na glavni problem, za podlogu imam zemlju za cvece, pa mrezicu, pa sljunak, pa sitni kvarcni pesak, u mrezici sam probusio rupice i provukao biljke kroz otvore i zasadio u zemlju, preko sam stavio krupniji sljunak, pa kvarcni pesak, i tako je super, ali sta da radim kada hocu da zasadim nove biljke, a da mi se ne digne zemlja sa dna ? Kako da izbusim rupice kroz 2 sloja sljunka i peska u vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 3:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato ja stavljam onu mrezu za gletovanje stiropora a i ne skrtarim na sljunku Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li je moguce da tako brzo raste biljka?

Znaci nema mi druge nego da vadim mrezicu Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako izvadis mrezicu,onda ces morati sve od pocetka,ne verujem da ces moci da je izvadis a da ne rasturis ceo akvarijum.Moj savet prvo podloga preko nje mrezica za stiropor pa preko nje sljunak napred 5cm pa povecavaj debljinu ka zadnjoj strani, ne brini I ne moras ti biljku da sadis direktno u zemlju sam koren nadje put do zemlje,posle nekog vremena.Stpljenje druze! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidis da sam ja skroz zaboravio da ce koren da se probije kroz mrezu, hvala na savetima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Apr 13, 2010 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na cemu druze!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, biljka se posadi u sljunku i pesku, a koren prodje do zemlje. Kada imaju hranljivu podlogu, zista brzo rastu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja imam ludwigiu repens samo sto je meni podloga kvarcni pesak nema humusa, treseta , nikakve hemije i raste nenormalno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Apr 17, 2010 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, neke biljke su potpuno nezahtevne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License