Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sagittaria subulata Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
GajaG
Akvarista



Registrovan: 01 Nov 2010
Poruke: 27

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo je sledece: 5-6 dana nakon sadnje (u novoformirani aq) je pustila nove izdanke i vec nakon 20-30 dana je gotovo prekrila cijelu povrsinu aq. Poslije toga sam je povadio iz zadnjeg plana gdje sam posadio valisneriju. Nekako sam u isto vrijeme smanjio i osvjetljenje zbog algi. Od tada mi se cini da dosta sporije se razmnozava, sad sta je razlog, da li smanjeno svjetlo ili sto je vec prekrila cijelo dno nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2011 2:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi kako seagitarija?
Koliko treba da porastu listovi da bi se uopste trimovala?
Trazih, guglah ali ne nadjoh odgovor...hvala unpared
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene je sagitaria veoma niska, oko 2-3cm i sve su takve, zaista male i jako gusto rastu, uopste ne ide da prekrije celu povrsinu nego sve u blizini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci trimujes je tj sisas na nekih 2-3 cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Ljudi kako se trimuje sagitarija?


Izvinjavam se tek sad primetih da sam progutao cele dve reci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne trimujem je, ona je tako niska kod mene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Doksas ne trimuje se Sagittaria na nacin na koji ti mislis tj odsecanjem dela biljke. Ona se razmnozava putem bocnih izdanaka...na tebi je da ukoliko se pojavi novi izdanak eventualno preseces vezu izmedju njega i 'maticne' biljke i eventualno ponovo posadis na mesto koje tebi odgovara. Na sl nacin se razmnozava kao i neke druge vrste tipa Cryptocoryne, Vallisneria, itd. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da, to sam primetio, nego sam mislio cisto za njeno skracivanje tj sisanje kako bi ostala nisko...da li joj smeta ono klasika makaze i skratiti liske ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sagitarija se ne trimuje. Visina njenih listova je 3-4cm. Ona ostaje niska ako je svetlo jako. Ukoliko je svetlo nedovoljno jako onda ona raste u visinu tražeći svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala, naleteh na ovaj video pa zato pitam


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ovo radio, aq je bio visok 65 a slabo osvetljen.Doduse nije porasla bas ovoliko visoko.
Nakon trimovanja biljka nastavlja gde je stala, izbacuje dalje bocne izdanke i nove listove tamo gde su osisani stari.
Nema drugog resenja ako je posadjena skroz napred a ode mnogo u visinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala puno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sagittaria subulata za kozice Turtle Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Sep 21, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sagittaria i malo Bacope - Beograd Turtle Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Sep 18, 2018 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sagittaria Subulata Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jun 27, 2018 8:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sagitaria subulata vacko000 Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Nov 22, 2016 11:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cvetanje Sagittaria subulata Flojd Biljke 12 Ned Sep 25, 2016 4:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License