Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sajt za smanjivanje fotografija i veličina slike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li možete da mi preporučite neki sajt za smanjivanje fotografija, trenutno koristim Picresize, ali koju god veličinu u pikselima da stavim slike su mi izdužene ili mi je odnos dimenzija loš, 800 x 600, 640 x 480, sve su mi slike krive
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 12:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj na aparatu koji ti js rezolucija tj odnos širine postavlje pa prema tome unesi novu rezoluciju ili kropuj fotografiju na 4:3 ili jednostavno promeni rezoluciju same fotografije na 4:3.
Na kompjuteru sam koristio Adobe Lightroom na telefonu jednostavno koristim aplikaciju. Ako slikas telefonom koristi aplikaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U picrasize imas opciju custom size.. pa podesi tu koja tebi odgovara, ne mozes da uvelicas samo da smanjis fotke preko ovog sajta..

Image.

..kad ti da opcije posle selektovanja upisi dimenzije u widht i height pa dobi zeljeni format.

Image

Ukoliko ti ovo ne pomogne, neki od sledecih su:

http://resizeimage.net/
http://www.simpleimageresizer.com/
https://www.photoresizer.com/
https://www.iloveimg.com/resize-image

..ako ni jedan ovaj ne valja u pretrazivacu kucaj - picture resize - ili - picture resize tool - izbacice gomilu drugih.

Ukoliko se ne snadjes ni sa jednim (ako koristis neki android/ios uredjaj i nista od ovoga ne uspe) za kompom udji u obican paint i podesi rezoluciju, samo sacuvaj u jpg ne u png formatu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikao sam telefonom, koja je aplikacija u pitanju? Ja sam preko telefona išao na picresize pa na opciju custom ali tu koje god dimenzije da ubacim meni kriva slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoPenezic
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2014
Poruke: 36
Lokacija: Petrovaradin

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim paint, najjednostavnije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Sre Apr 01, 2020 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je sto telefoni imaju super kamere i svaka slika ima pun brod kilobajtova. Ja slikam na najmanjoj rezoluciji i kad u picresize smanjim sliku (isecem je) na 250kb to nije to.
Da li postoji neki program koji "oduzima" pixele i "smanjuje" rezoluciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
popindeed
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2018
Poruke: 124
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reduce photo size,,bas tako se zove program...ja njega koristim na androidu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmemo za primer jednu fotku 3264x2448 pixela od 1.5mb ili ~1500kb..

Image

Njen screenshoot iznosi 236kb u png formatu u jpgu bi bio jos manji..

Image

Fotka rezolucije 3264x2448 kad se smanji na 75% dolazi na 816x612 pixela..

Image

..i sa 1548kb prelazi u 47kb..

Image

..a kad otvorimo detalje kao downloadovanu sa sajta pokazuje 46kb sto je sasvim dovoljno da se ubaci na forum. Jeste da nije to taj kvalitet i da se ne vide svi detalji ma glavnoj centralnoj fotografiji ali je dovoljno da se vidi sta je akvarista hteo da kaze i pokaze, za detalje slikajte pojedinacno deo koji zelite da naglasite.

Image

U podesavanjima kao sto kaze Peku kod novijih telefona imaju opcije 16:9, 16:11, 21:14 itd i kad fotkate prebacite na 4:3 i kod smanjivanja nece biti problema, jer su to manje tj standardne rezolucije na koje smo do sada navikli da koristeci 'kockaste' ne 'izduzene' monitore na kompjuterima, makar starije generacije, ovi mladji vec idu na hd wide resolucije kao sto vam telefoni fotkaju.

Ne znam za sta kome treba da li za forum ili za nesto drugo, al za forum je sasvim dovoljno 800x600 eventualno 1280x720.

U krajnjem slucaju uradite print screen pa prebacite u jpg format preko picresize pa na forum, neko je spominjao i viber da posaljete sami sebi fotku pa se automatski smanjuje na rezoluciju koja moze na forum ima u jednoj od tema ovog tipa. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne možeš ti da smanjiš sliku na 800*600 ili 640*480 ako je njena izvorna rezolucija u drugom odnosu stranica odnosno nije 4:3, kao što su ti kolege objasnile možda možeš to da namestiš na kameri da ipak slika u odnosu 4:3. Ali ako ne želiš da nameštaš 4:3 onda možeš da smanjiš sliku procentualno do željene veličine od 250Kb i ona će da zadrži normalan odnos stranica odnosno neće da se izduži i izobliči ili ako baš hoćeš da bude 800 ili 640 onda nađeš aplikaciju koja kad smanjuje sliku ima opciju 'Maintain aspect ratio' ili nešto slično kao što ima u Paint-u(vidi na slici dole) i onda će zavisno od odnosa stranica originalne slike kad izabereš da jedna bude 640 da ti stavi da slika bude rezolucije npr 640 x 300 ili ako izabereš 800 druga će da bude 800*375.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primer za Viber od fotke koja ima sledece detalje..

Image

Image

..kad je sami sebi posaljete (koristeci dva telefona) dobijete sledece detalje..

Image

..ostaje poveca i pristojna rezolucija, a kilobiti manji od 250, al ako je i to veliko onda da ga.. Wink

Znaci preko Vibera najlakse resenje. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja vec duže vreme koristim Photo resize od Xllusion
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xllusion.app.photoresizer

Ne želim da se upustam u objašnjavanja kako se slika "sabija" i čuva. Za potrebe foruma ova aplukacija odradi fenomenalan posao. Ima 2 ponudjene rezolucije za odnos 4:3 i izbor rezolucije koje želite. Ima i opciju da se uradi smanjivanje za gomilu slika odjednom. Ovde ako propustite sliku u oruginalnoj rezoluciji izgubićete neprimetno na detaljima a dobićete dosta na prostoru.
Ajde pogledaj koja ti je rezolucija slike; da ti kazem šta da kucaš za rezoluciju kada smanjujes. Ubeđen sam da pokušavaš sabiti 16:9 fotografiju u 4:3.

Za korigovanje fotografija Snapseed je super aplikacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slike AC - JUL je kul i u 2017 AkvarijumCentar Akvarijum Centar 2 Pon Jul 24, 2017 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Veličina spoljašnjeg filtera u odnosu... BlackRaven Filteri i pumpe 9 Sub Nov 12, 2016 12:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slike iz radnje od prošle godine AkvarijumCentar Akvarijum Centar 1 Uto Avg 09, 2016 10:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License