----------------------------------- StefanPN Sre Nov 13, 2019 9:53 pm Savet oko neonki ----------------------------------- Pozdrav svima... Treba mi pomoc oko odabira neonki.Imam akvarijum sledecih dimezija 70x42x30 (SxVxD) znaci nekih 100l.To su mere bez filtera, koji je inace unutrasnji i smatram da nije bitan sa onim sto mene zanima. Trenutno nemam nesto zahtevne biljke (crypto, anubia, sagitaria, usteriana) ali bih vremenom ubacio i neke malo zahtevnije.Zato sam resio da predjem na malo ozbiljnije svetlo.Naime, trenutno imam LED trake za osvetljenje, ali kako neki rekose, pod LED trakama mogu samo da se gaje vestacke biljke :) Veceras uzeh 2 mehanicke prigusnice od po 40w, 4 grla za T8 neonke i 4 grla za iste ali sa integrisanim mestom za starter. Plan mi je da ubacim 4 neonke od po 18w (60cm), rec je o T8 neonkama. Zamolio bih vas da mi kazete koju kombinaciju neonki da ubacim.Znam da je preporucljiva Acardia, Juwel...Ali zanima me da li postoji neka jeftinija kombinacija iz prodavnica elektromaterijala.Na sta da obratim paznju?Vidim dosta se kombinuje Natural Daylight i Tropical Sunlight. I posto planiram 4 neonke, da li da ubacim 2 hladno bele i 2 toplo bele ili kakvu vec kombinaciju da napravim? Unapred zahvalan :)