----------------------------------- Baia Pet Avg 07, 2020 3:35 pm ----------------------------------- Bas tako, napravis sistem koji radi kao infuzija (Pod uticajem gravitacije) Pri tom napravis ili iskoristis tu stipaljku za infuziju kojom mozes da regulišeš protok i nastelujes da u roku od 10h koliko te nema ispusti tačno određenu količinu tečnosti. Imas od hobija jednu posudu za artemija. Kontam da nije teško napraviti nesto slično u domaćoj radinosti. Ne treba joj pumpa i jajasca se izvaljuju znatno sporije i ne odjednom. Solidna stvar za neku dohranu manjeg obima mladji.... Tipa par stotina. Dosta je stedljivija nego klasična metoda uzgoja artemije plus nema pumpe i nema grejanja i drndanja, samo posuda voda so jaja poklopac i mala hvataljka u koju se skuplja artemija. Ako ne budes nasao na netu poslacu ti link na pp da pogledas. Jos jedna stvarčica mi pada na pamet a ne mogu da kazem da sam probao. Ako mladj drzis u većem akvarijumu sa solidnom filtracijom i dosta biljaka onda bi teoretski mogao jednom dnevno da krenes veću količinu infuzorije koja će da ostane ziva tih 10h koliko te nema. Izbegavaj da je dolivas zajedno sa vodom nego tipa uzmes sundjer i sipas infuzorije kroz sundjer.... Voda iscuri a infuzorije ostane u sundjer.... Krenes to ribama i to će da traje.... A pri tom nisi dodao vodu koja potencijalno ima amonijaka ili nitrata....mozda bi ti to bilo lakše rešenje. Ja se dosta oslanjam na mikrocrve i artemija a koliko vidim osnov da preživi što više mladji je stari dobro zacikliran akvarijum ali da se onako sav ualgavi i po zidovima i po podlozi. U takvom aq najviše mi mladji opstane sa pauzom u hranjenju od 8h koliko sam na poslu. Pošalji slike tvoje odgaivacnica. Rado bih pogledao kako si to skockao i ukarao neku dobru foru😉 pozdrav