----------------------------------- popindeed Pon Avg 10, 2020 5:26 am ----------------------------------- Baia, Hvala na predlogu. Ova posudica deluje genijalno i ima smisla svakako...ako ih im kod nas u prodaji pusti mi link u pp Slazem se sa tobom sto se tice dodavanja infuzuorije, meni su mresni akvarijumi od 10l, 15 i 20l,,sad sam nesto improvizovao plasticne kutije koje sam dobio za odlaganje garderobe pa cu sa njima da probam da odvajam mladj oko 20l su,,posle izvesnog vremena prebacujem u vece.akvarijume..ali svakako cu probati to sto si predlozio. Meni je prva hrana kod tetri uvek infuzorija ili zelena voda. Takodje nadovezao bih se na odgovor Lisca ujedno,,,fitoplankoton je sjajna stvar,,kod tetri recimo sam prometio da prvih dana kad proplivaju lutaju te im ostale protoze najvise doprinose jer se pokrecu a deluje mi da ih u tekucini stabilne kulture infuzorije ima najvise :) . Kroz mahovinu koju si stavio si uneo dovoljno infuzorije da stasaju prvi dan,dva sto i ja isto uvek praktikujem. E sad ja sam npr prihranjivao bas kao sto ti kazes, zelena voda, alge iz akvarijuma koji mi napolju stoji stuzem sa stakla i mesam sa tom vodom. Super je to i uz to ide kombinovanje sa infuzorijom. Baia meni se najbolje pokazalo da mladj napreduje rapidno kada krenem sa artemijom cim mogu da je pojedu, mikrocrvi, dafnije i grindali. Sa tim nema greske. Posle toga riba se hrani sa komercijalnom hranom. Inace sam skromni pocetnik, ne mogu da kazem ni odgaivac,,hobista :) Za sada mrestim tetre, barbuse i od nedavno skalare. Jedan deo mi je na selu kod Barajeva a samo manji deo u stanu u gradu, zbog prostora pa sam onda vecito na toj relaciji prebacivanja :) Cim ugrabim vreme slikacu da utegnem jos malo sve ;) Hvala jos jednom svima na savetima!