Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet za prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ddejan
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 20
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Pošto sam nov u ovome treba mi nekoliko saveta. Dobio sa aq 52 x 28 x 30, stajao je neko vreme, sada trenutno stoji napunjen vodom da vidim kako se ponaša. Imam ugaoni filter. Planiram da za početak stavim gupike a posle još zebrice i neonke. E sada mene interesuje:

1. Da li ove ribice mogu zajedno i koliko ih je moguće držati u ovakav aq?

2. Koja podloga bi odgovarala ovim ribicama?

3. I što me najviše muči koje biljke?

Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 8:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, što se tiče akvarijuma, sasvim je dobar za početnike, e sada što se tiče tvojih pitanja, da krenemo redom:
1. Ove ribe mogu zajedno mada bih te savetovao da se odlučiš za jednu vrstu pošto su uglavnom jatne ribe u pitanju i dobro je da držiš 5,6 komada minimum
2. Što se tiče podloge, mislim da je klasična podloga (kvarcni pesak različite granulacije) sasvim Ok i nema veze koje ribe uzgajaš.
3. Sa ovim ribama možeš da uzgajaš sve biljke, za početak bih ti savetovao manje zahtevne brzo rastuće a kasnije ćeš videti šta ti odgovara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ddejan
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 20
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru!

Dobro recimo da li bi mogao gupike i neonke zajedno po 5-6 komada, da li bi ih bilo mnogo?

A za biljke ako nije problem da navedeš neki naziv tih manje zahtevnih biljaka, pošto su u pet shop-u gde sam bio ljubazni kao prakljača?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može kombinacija koju si naveo, bez problema, što se tiče biljaka, naj bolje za početak su ti sve vrste Hygrophillia, Egeria densa, Ludwigie.... Te biljke su jako rasprostranjene i dosta su jeftine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ddejan
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 20
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo hvala na savetima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2012 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu smo zbog saveta! Nadam se da će sve da ispadne kako treba, poštuj period cikliranja akvarijuma i prelistaj lepljive tema na forumu, tu ćeš naći praktično sve što te interesuje kao početnika, ako nešto ne možeš da nađeš, tu smo da pomognemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milenijumkv




Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi lomim se oko biljaka pa zato pisem u ovoj temi. Vec 3 dana citam po ovom forumu i ne znam sta cu. Dobio sam akvarijum 60x40x40 dubine imam grejac, unutrasnju filter pumpu, spoljni stakleni filter koji nije formiran i nesto sto ubacuje vazduh u akvarijum(okrece vetrenjacu) sa dva izlaza i jedno 8kg neke podloge sitni neki granulati od 3mm.Moje pitanje je da li da stavljam biljke u akvarijum znam da su potrebne ribicama citao sam o bioloskoj ravnotezi ili da idem bez biljaka onda koliko sam ukapirao ne mogu sve vrste riba vec samo odredjene. Ne znam gde cu zato sto ako idem sa biljkama onda moram da formiram podlogu nabavljam biljke i da stavim neko osvetljenje tipa 3 neonke od po 18w a bez biljaka mi je dosta jednostavnije.
Inace sam iz Kraljeva a ovde imamo dve radnje koje nisu nesto opremljene a ovo sve radim zbog deteta i zene. Hvala na svakom odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
batakole2
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2010
Poruke: 53
Lokacija: sremska mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 24, 2012 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

milenijumkv ::
Ljudi lomim se oko biljaka pa zato pisem u ovoj temi. Vec 3 dana citam po ovom forumu i ne znam sta cu. Dobio sam akvarijum 60x40x40 dubine imam grejac, unutrasnju filter pumpu, spoljni stakleni filter koji nije formiran i nesto sto ubacuje vazduh u akvarijum(okrece vetrenjacu) sa dva izlaza i jedno 8kg neke podloge sitni neki granulati od 3mm.Moje pitanje je da li da stavljam biljke u akvarijum znam da su potrebne ribicama citao sam o bioloskoj ravnotezi ili da idem bez biljaka onda koliko sam ukapirao ne mogu sve vrste riba vec samo odredjene. Ne znam gde cu zato sto ako idem sa biljkama onda moram da formiram podlogu nabavljam biljke i da stavim neko osvetljenje tipa 3 neonke od po 18w a bez biljaka mi je dosta jednostavnije.
Inace sam iz Kraljeva a ovde imamo dve radnje koje nisu nesto opremljene a ovo sve radim zbog deteta i zene. Hvala na svakom odgovoru

nije neophodno i obavezno da stavljas biljke.u ciklidnim akvarijumima biljke retko cak i opstaju ,pa opet u takvim akvarijumima sreces bezbroj vrsta riba koje opstaju bez problema.za pocetak stavi podlogu,po koji kamen(ali ne svaki kamen ,nego koji mogu da idu u akvarijum...siga,lava stone i svi koji nisu krecnjackog porekla) i kreni sa ribicama.pa ces vremenom ako se stvore uslovi ubaciti po koju nezahtevnu biljku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
milenijumkv




Registrovan: 23 Jan 2012
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 25, 2012 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK tako cu i da uradim HVALA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darkos
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Jan 2012
Poruke: 6

PorukaPoslao: Čet Jan 26, 2012 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kvarcni pesak za podlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ddejan
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 20
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu, postaviću ovde pitanje. Iamam akvarijum gore naveden 52 x 28 x 30 i sada sam napravio spoljni filter 35 x 13 x 30 sa 2 pregrade.

E sada kolike su mere protočne pumpe i kojeg protoka bi meni pumpa odgovarala za tu litražu?
Rekli su mi da može preko vazdušne pumpe ali bih ja bih pre stavio protočnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
veljko023
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2011
Poruke: 97
Lokacija: zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako vec hoces da se trosis uzmes atmanovu naj manju potopnu pumpu dali je 101 ili 100 oznaka. Nemoj je staviti na maximalan protok moras je smanjiti zbog prevelikog protoka kroz filter i velikog strujanja u samom akvarijumu. Ali ako vec imas neku vazdusnu pumpu sasvim je dovoljna i ona, jedino ako ti smeda buckanje i buka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naj veći problem su te 2 komore, jako brzo će se prljati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ddejan
Akvarista



Registrovan: 20 Jan 2012
Poruke: 20
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veljko023 ne moram ja da se trošim nego sam mislio možda preko vazdušne neće biti dobar protok. Imam 2 vazdušne jedna stara metalna tuče kao luda i moglo bi se reći da se ni nečuje, a drugu sam dobio malo je bučna ima 2 izlaza, tako da ću ipak probati sa vazdušnom.


nemanjask imam 3 komore a 2 pregrade ne znam da li smo se razumeli. Viđao sam takve filtere po foruma da su ljudi pravili pa sam na osnovu toga napravio.


Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 28, 2012 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, nisam dobro pročitao (dve pregrade a ne komore Very Happy ) desi se i pametnima Very Happy Ako imaš dobru vazdušnu pumpu možeš i sa njom da uradiš posao bez problema, ako hoćeš potopnu pumpu, dovoljna ti je 200L/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License