Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 savet za sump Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav za sve akvariste. kaziite mi zeleo bi sump za moj akvarijum sa diskusima ali imam par pitanja:
- da li bi mogao da izbegnem busenje akvarijuma i da to resim kao obican preliv cevkom direkt u sump?
- akvarijum je zapremine 500 l koliki bi mi sump trebao
- sta ustvari rade one pregrade u sumpu koje su postavljene na samo par cm jedna od druge i koliko je dobro imati pregrada (volim kad mi filter ima puno raznovrsnog filter materijala)

eto za pocetak par pitanja hvala na buducim odgovorima i savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Mozes, ali je rupa na staklu sigurnija varijanta nego cevke.
2. Ja bih stavljao sump recimo nekih 130 l
3. Sluze da bi voda u svaku komoru dolazila odozgo. Lakse je cistiti sloj filtracionog materijala sa vrha, nego vaditi ceo sadrzaj komore. Sto se tice broja komora...pa taloznik obavezno, pa onda komora za mehanicku filtraciju (ujedno i za biolosku ako stavis i sundjere ispod vate), pa za biolosku sa keramikom, siporexom ili sta vec koristis i na kraju sa pumpom. Znaci, po meni, 4 minimalno. Ako imas mesta za vise, zasto da ne. Sump je super stvar jer mozes da dodajes u njega sta god nadjes zgodno; alge scruber, pescani filter, treset, zeolit, denitratnu smolu... (mada ne ide sve od ovog jedno sa drugim)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-Ne može samo cev kao za spoljašnji filter jer bi došlo do prelivanja, a ne mora ni da se buši. Proguglak over flow i ovet flov box da bi dobio neku ideju kako je u tvom slučaju najjednostavnije i najlepše.
- Što veći to bolji
-Te male pregrade su tkz bubble trap, da ti ne bi mehurići došli do povratne pumpe, mislim da ti je dovoljna "dupla" pregrada samo kod poslednje komore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- mozes da izbegnes busenje ako uradis overflov sistem mislim da imas temu o tome
- kod mene u sumpu ima oko 50l vode a akvarijum je oko 450l,
cini mi se da se ne ide ispod 10% od litraze akvarijuma a i zavisi sta ces da drzis od riba
-pregrade sluze da bi voda bolje cirkulisala kroz filter materijal
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da je kolega Plavsic radio overflow, prekopirao nekog lika sa youtube-a, imas negde u temama sa njegovim akvarijumima.. Secam se da je sve bilo jasno objasnjeno, probaj potrazi na forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se, pod cevke sam mislio na overflow Smile Svakako sam vise za rupu u staklu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu drzim diskuse sto bi i dalje nastavio pa zbog njih bi da napravim sump jer vidim da skoro svi koji imaju litrazu preko 400l koriste ili neki jak kanister ili sump.moram pogledati negde ovde tu temu o prelivnoj cevi za sump jer ne bi da busim iz razloga sto ovde kod mene u kraju niko to ne moze da mi uradi sa iskustvom i garancijom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam i duplo dno na akvarijumu pa se ne bi usudio da dam bilo kome da mi busi dno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=ILS2Ep5_8h0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E Nebojsa svaka cast, to je bas onaj video iz Plavsiceve teme na koji sam mislio Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wink Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad cu da proucim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne mogu da otvorim ovaj video na yt...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Jan 23, 2016 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako?, meni link radi...

Evo ti kucaj ovo na youtube:

DIY Overflow Pipe.Take Two

prvi video od gore...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Jan 24, 2016 5:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima i mnogo kracih videa a mnogo belje objasnjenih.ovaj traje preko 40 minuta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License