Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Saveti za buduci akvarijum sa diskusima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam,jer sam to znao od ranije,a to sam procitao na vise mesta cak mi je i jedan odgajivac to isto rekao. Mani to nego stvarno imam dilemu zaista mi se svidja crni kvarc kakav utisak daje al pa pored crne pozadine dal cu mng da ga ubijem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sto se tice crnog kvarca i crne pozadine,ima tu jos stvari koje se gledaju,ostali enterijer...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U levom uglu grana crnog duda velika,sredina prazna osim 3 oblutaka gde ce iz sredine izlaziti vazduh. Leva strana razgranati red moor wood sa nekim echinodorusima. S tim da ce u levom uglu gde je velika grana biti lisca i grancica na dnu a iznad prace stakla crnog da bi bila tama tu Smile) extra sam zamislio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Del Piero
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2013
Poruke: 26

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi bas smo se fino raspricali sto sam i prizeljkivao, evo da se opet i ja ubacim....
Sto se gibija tice to je za mene osetljiva tema, imam jednog ogromnog za koga je pitanje dal mogu da se odvojim od njega, star je koliko i akvarijum i to je prakticno njegovo vlasnistvo....
Nisam napomenuo da nisam neozbiljan akvarista, nekih 6-7god...
Jedino moram jos po edukaciji o diskusima a najlakse mi je preko moje teme pa mi diskusija odgovara.
Podlogu bi i voleo tamniju da ne kazem crno.
Od uredjenja planiram 3d pozadinu, koju vec i imam ali mozda je promenim (bice slika na kraju posta sa trenutnim izgledom aq)
Nekih panjeva (iz dunava , ne znam koliko je pametno) i kamenja sa ne puno bilja....
Ima vremena za razmisljanje, akvarijum planiram da radim za mesec dana a nabavka diskusa za nekih pa mozda i celih dva meseca.
Zato sam bas namerno ranije krenuo da boksujem odgovore od vas.


Image

Nadam se da ce slika da barem nesto pokaze pa da i vi imate vise ideja i predloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panjeve i granje sam nalazio i vadio iz Save,samo ih istusiras,prokuvas,ocistis kako treba i to je to...
Nadam se da ces izvaditi nigrosa? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Del Piero
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2013
Poruke: 26

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve Plavsicu ide napolje osim gibija i mozda cupa, mada kazem jos sam u fazi razmisljanja i sve je otvreno.
Inace ta pozadina je izgledala savrseno ali je pomenuti ludak (bibi) to malo posisao, pa je mozda i vreme da se menja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice podloge, moje misljenje je da je to samo stvar ukusa tj. da i bela i crna odgovaraju Diskusima. Ipak je to nesto sto mi biramo da prija nasem oku.

Evo primera koji se meni veoma dopadaju i mislim da cu i ja jedan akvarijum u buducnosti sebi da sredim na ovakav nacin. Jos kad bih nabavio ovakvu divlju formu, ihaaaaaj.... Smile


Link



Link


A evo i jos nekih primera sredjivanja.


Link



Link



Link



Link



Link



Link



Link



Link


Mislim da je dosta od mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ja sam zamislio bas kao ovaj 5 video slicno tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras da priznas da je ipak lepse sa svetlijom podlogom. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina akvarijuma sa diskusima koje sam ja video, sto uzivo sto na slikama, imali su svetlu podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, ali je svetlo uglavnom slabije, priguseno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I u prirodi je to neka mesavina svetle gline,ostataka koji padnu i sitnog peska kao prasina,uglavnom oker i svetlo braon.
U akvarijumima se najcesce koristi beli pesak i oker da bi uz to diskretno osvetljenje dao tu iluziju divljine.Ali to je sve opet kako kaze TeoDos i kao sto i jeste,stvar od coveka do coveka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Del Piero
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2013
Poruke: 26

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle par dana citanja i razmisljanja....ovako nesto imam u glavi...
Sto se tice ostalih likova pored diskusa, odlucio sam da ne bude nikoga osim "sitnih sljakera" za koje jos ne znam koji su...
Jato bi verovatno u startu brojalo nekih 15 diskusa, biljaka nebi bilo mozda nesto radi reda, radije sam za neku lepsu pozadinu pa da ne pretrpam...
Podloga ce biti sitan beli pesak

Akvarijum ce biti formiran da kazem prirodnim putem, tako da ce trajati poprilicno...

Sta je najbolje za diskuse da se stavi u filter, tj kanister?
I dali diskusima odgocvara nocno svetlo...ono sto zovu mesecina? Cini mi se da LE diode u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apsolutno podrzavam to sto si odlucio da budu sami,sa muljasima,algarima...Nece biti nikog da im smeta i da im jede hranu Wink
Broj riba je sasvim ok,ne sekiraj se,pogotovo sto ces ih uzimati verovatno ili male ili poluodrastle,tako da se oko prostora ne jedi,imaju prostora da se razviju.Bilje mozda da ubacis neko brzorastuce u toku cikliranja.Podloga je ok...
Kao sto sam vec rekao,najbitnija im je bio masa i odrzavanje bioloske ravnoteze,znaci,bio kugle,bio sundjeri,keramika,perlon vata i treset,ako ti to zelis.To bi ti bilo ok za filter,mislim ja to imam kod sebe i sasvim je dovoljno i dobro.
Ne verujem da ce im smetati nocno svetlo,ali oni vole da imaju da tako kazem svoj mir,pa bi mozda bilo najbolje da to sa nocnim svetlom odradis da im sija par sati po gasenju glavnog osvetljenja i da se onda i ono ugasi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Del Piero
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2013
Poruke: 26

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za same diskuse ima vremena, sada o tome ni ne razmisljam mada bi ja voleo sto manje, moj je trip da riba odraste uz mene...
Moji oskari su se recimo mazili s mojom rukom Smile
Ali eto za te radnike ne znam sta je najpametnije, mozda nesto i od puzeva ako moze...vidjao sam botie ...
A samo nocno svetlo je ustvari samo 4 LE diode...na visinu vodenog stuba od 80 je cisto da se nebi naboli na neki panj ili da se tako nesto ne bi desilo Smile
Mislim...trip mi je da im stvorim idealku pa glasno razmisljam, pricamo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License