----------------------------------- ogard Uto Nov 02, 2021 3:09 pm Savjet za akvarijum ----------------------------------- Pozdrav, Hocu da nabavim/napravim akvarijum. Prvi izbor je pravljenje akvarijuma koji bu bio smjesten u sanku ali bi on bio dosta plitak 25-26cm max. Druga opcija je kupovina vec gotovog akvarijuma. Trenutno imam sansu da kupim jedan SOBO T-100F od 190l sa full opremom. Interesuje me kakva su iskustva sa ovim SOBO akvarijumima. Koliko su kvalitetni obzirom da su koliko sam procitao kineski brend? ----------------------------------- ogard Čet Nov 04, 2021 9:54 am ----------------------------------- Izvinjavam se na nedostatku detalja. Evo slike sanka u koji bih pokusao da napravim akvarijum. Dakle dubina je 23cm a sirina 100cm, visinu bih naravno stavio u zavisnosti od vasih savjeta. Interesuje me da koliko je dobro da se napravi akvarijum od 22-22,5cm dubine https://i.imgur.com/rKZsG4om.png Druga opcija koja mi manje odgovara radi prostora je ovaj polovni Sobo T-100F sa SUNSUN filterom. https://i.imgur.com/4mn09TIm.png Pretpostavljam da ce svi reci da je druga opcija bolja jer je akvarijum veci i dublji ali jos nisam siguran da mogu da ga uklopim u prostor. Takodje me zanima koliko je dobro staviti akvarijum u ovaj sank od iverice? Da li je neko imao iskustva, da li brzo osteti drvo zbog vlage? ----------------------------------- nikouro Pet Nov 05, 2021 10:01 am ----------------------------------- Oko uklapanja u prostoru necu da pisem. To je nesto ... Sto se tice iverice i vode. Ne bi trebalo da ima problema sve dok iverica ne bude u dodiru sa vodom. Ono oko cega treba da obratis panju jeste nosivost i stabilnost police. Da li ta polica moze da izdrzi tezinu akvarijuma ? Da li je stabilna pod tezinom ? ----------------------------------- ogard Pet Nov 05, 2021 2:52 pm ----------------------------------- Postolje za akvarijum cu svakako da pravim u prvoj ili drugoj opciji i planiracu da bude dovoljno cvrsto. Mozda nisam dobor objasnio. Druga opcija ovog gotovog akvarijuma bi isla na drugu lokaciju, klasicno uz zid na nekoj polici. Takodje ako neko ima savjet ili nacrt za neku policu. Ovaj akvarijum na slici gore je 1000*380*675mm pa bi i policu gledao da napravim prema tome.