----------------------------------- Fricky`88 Sre Sep 08, 2010 7:31 pm ----------------------------------- Ako ti je obicna neonka neces veliku stetu napraviti, ona ti nije vise od 60 70din. Zaebano kad pregoris onu za biljke od 600 :) Ovako da pokusam i ja da ti objasnim ko sto ti kazes kao malom detetu. Prvo, ubacis neonku u drzace i naslonis na poklopac i obelezis gde ces i kako da je fiksiras da se kasnije nebi zezao kad je povezano. Na svakoj neonki povezujes starter na oba kraja neonke na po jedan kontakt - to ti je ta crvena zica (gledas prvu semu na pocetku teme) nebitno koje boje zice ti koristis, vazno da razumes sta gde povezujes. Onda, ona plava zica ti je nula, i ona ide direktno na jedan kraj neonke, znaci direktno iz kabla tj. utikaca. I na kraju imas tu zutu i zelenu zicu. Zuta zica ti je dovod do prigusnice, isto tako direktno iz kabla. E sad, ako hoces da stavis i prekidac, da je gasis na prekidacu, mada ja mislim da ti je bolje bez njega i ubodes je u tajmer, imas kod kineza za nekih 200 kinti. Znaci ako hoces i prekidac, preseces tu zutu zicu i tu stavis prekidac, naravno otvoris prekidac i imas 2 mesta gde da gurnes zicu, i ti gurnes na 2 kraja sto si iseko i sklopis kako je bilo. Dalje ta ziva struja tj. faza ide u ulaz na prigusnici, svejedno gde je ubodes. I izlaz iz prigusnice ti je zelena zica koju povezes na jedan jedini preostali kontakt na neonu. To bi bilo to, svejedno kakav kabal imas i koje su ti boje zice, mozes i sve iste boje, nebitno, mada ti je lakse razlicite boje da mozes da raspoznajes sta je sta. Valjda sam ti sad malo bolje pojasnio. Ako i sad ne razumes onda nek ti je bog u pomoci :) :) :)