----------------------------------- Peku Pet Jun 01, 2018 1:19 pm ----------------------------------- Polovni cpu cooleri za nema potrebe za novim case coolerima. Obicno su i tiši. Za ultra slim varijantu oko 3e kod brace kineza ima da se kupe 80x80x10mm. Samo duvanjem vazduha preko akvarijuma smanjićeš dosta temperaturu. Nista te neće jeftinije izaći aquatan. Leda moraš dosta da ubaciš u akvarijum da bi mu temperaturu spustio. Druga ideja mi se cini ok. Ja razmisljam da napravim sistem za hladjenje od PC hladnjaka za vodeno. Problem je samo naci ih povoljno. Ne znam koliko je zdravo koristiti vodeno hladjenje ako hladjaci kroz koje voda prolazi nisu anodizovan(za kiselije akvarijume). Ako već hoćeš da ideš u tom pravcu pogledaj kako su ljudi pravili peltier chillere. Hladiće bolje a koštaće manje od vodenog hladjenja za pc. Za manje akvarijume 2 jaca cpu kulera, protočni hladnjak, 2 peltier uredjaja, malo paste, neko napajanje, crevo i pumpa. Evo jedne sličice kako je to neko napravio ima primera gomila http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_101856796_peltier-tec-aquarium-chiller.jpg