Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sera Artemia Mix Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Dec 11, 2011 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupo sam Serin Artemia Mix ali evo posle skoro 48h niti jedna se nije izlegla. Stavio sam pola kesice (pre toga sam dobro izmesao) na nekih 300ml vode, jaka aeracija, temperatura u prostoriji je bila oko 22C prvih 36 sati ali kad sam video da se nista ne desava uneo sam u prostoriju gde je temperatura 26C.
Kolikos sam citao, za ovo vreme su vec svi racicitrebali da se izlegnu. Datum na kesici je OK sto bi se reklo "u roku je".

Da li se jos nekom desilo da se ne izlegnu i koji je uzrok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 11, 2011 6:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Dec 11, 2011 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i meni se to isto bilo desilo i bio sam ljut da vise nisam ni probavao da je lezem -_-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Ned Dec 11, 2011 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesi stavljao soli u vodu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Dec 11, 2011 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima soli unutra. Sve je spremno, samo da se stavi u vodu i pusti aeracija. Ja nisam dodavao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2011 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za prvih 36.casova druze, voda za izleganje artemije je bila hladna .Odnosno, da bih se artemija uspesno izlegla potrebno je minimum minimuma da temperatura vode bude constantno za 48.casvoa, 26.stepeni, probaj ovako, sigurno ces imati rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2011 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i stavi u flasu od 2l napuni litar ipo i jednu kasicicu soli pa ce uspeti do sad mi nije propadala nikad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2011 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde je samo problem u temperaturi, so nije potrebna jer je prodavac vec stavio so u sve ovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2011 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako: Na temperaturi od 22C je bilo 36 sati. posle sam premestio u sobu gde mi je temperatura 26-27C. na toj temperaturi je vec 36sati. ako se do sutra popodne ne izlegnu da li treba da bacim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2011 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baci to odmah i kupi novu ili smuckaj novu ako ti je ostalo jos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Dec 28, 2011 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za Sera Artemia Mix imam samo reci hvale ,znaci 100procentno mi je izleganje racica ,a mnogo puta sam ga koristio,problem je sto ta mera za 500ml ,a ti si stavio pola kesice na 300ml ,a posto su so i racici u kesici pomesani ,sigurno nisi ravnomerno sipao tu polovinu (sto je i prakticno nemoguce ),ja sam u 1l flasu sipao celu kesicu i sipao 500ml vode i posle 24h bi se izlegli, i da kazem da sam ja to radio na 28+stepeni tako probaj na visoj temp.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni je isto sera artemia mix vrh!!!
sa tim da ja tu kesu koristim 3 puta... ali dodam na 0,7l vode dodam 5 kasikica soli kuhinske i kasiku i po tog mixa... aeracija i za 36 do 48 imam male, i tako ih drzim po 3 dana...
da napravim tu celu kesu bilo bi mi previse, dobro ja sam ranio 20 malaca pa mi i nije trebalo puno...
zavisi od mresta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jan 27, 2012 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd i ja da kazem ono sto su ti svi rekli.Greska ti je u temperaturi mora od pocetka biti ista 28.Meni se danas izvalili isti ti rakci i to skoro sto posto.Ja zadovoljan ali mala mi kesica hranim sigurno 2500 japanskih sarana.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi put mi je da izlezem artemiju. To je ona Sera artemia mix, stavio sam trecinu u pola litra vode sa jakom aeracijom (sve po pravilima) i evo proslo je 40 sati. Racici plivaju ali jos uvek ima onih braon loptica... Je l' to tako treba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

braon lopte su ti ljuspice od jaja, a i verovatno nisu sva jos izlezena,...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Ned Feb 19, 2012 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to tako treba. Naravno, hvatas samo racice odnosno to sto se mrda najcesce nekim spricem. Nadam se da ostalo sve znas (kako da ih skupis u jednu tacku itd)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Costapur/Baktopur Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Okt 09, 2018 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Aquatan denza025 Hemija 16 Pet Jun 01, 2018 10:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax mboban Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Mar 21, 2018 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax Bio Active Proffesional PAN Filteri i pumpe 4 Pon Okt 23, 2017 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License