----------------------------------- Sergej Pon Dec 22, 2014 11:24 am Sera filter biostart ----------------------------------- Pozdrav, akvarijum mi nije cikliran, pa sam zbog toga imao veliiikii pomor ribica. Otišao sam u pet centar i objasnio im u čemu je problem, da bi mi rekli da bi bilo dobro da uzmem Sera filter biostart. E sad, čitao sam da kad avarijum nije cikliran da se uzima sera bionitrivec, pa me interesuje, koja je tačno uloga sera filter biostarta i da li on može da mi pomogne. Ili je trebalo da uzmem sera biontitrivec... ----------------------------------- oleander Pon Dec 22, 2014 11:36 am ----------------------------------- Sera biostart sluzi za startovanje akvarijuma tj. naseljavanje korisnih bakterija(ubrzava cikliranje),i koliko sam ja citao on je dobar da ide u kombinaciji sa bionitivecom(on razlaze amonijak i nitrite) ----------------------------------- oleander Pon Dec 22, 2014 11:46 am ----------------------------------- Ali ako si vec imao pomor i nemas vise ribice moja ti je preporuka da krenes polako sa cikliranjem bez preterane hemije,ali ako imas ribice onda je to druga prica. ----------------------------------- Sergej Pon Dec 22, 2014 12:21 pm ----------------------------------- Imam ribice u njemu: -Borac (slepljena su mu peraja, počeo sam terapiju baktopurom) -Balon molly -Black molly (trudna) -ancitrus -2x puž amazonac Što se tiče hemije u akvarijumu trenutno imam: -sera baktopur (sipano juče) -sera filter biostart (sipano pre nedelju dana) -dezimax (za prevenciju bolesti (sipao sam još kad sam formirao akvarijum)) ----------------------------------- Flojd Pon Dec 22, 2014 12:55 pm ----------------------------------- Sera filter biostart ti više nije u funkciji nakon tretmana sa baktopurom.Kada taj tretman završiš,izmeni pola vode odstajalom,u filter stavi aktivni ugalj da izvuče ostatke leka,pa onda dodaj ponovo biostart u filter(na keramiku i sunđer iscedi).Nitrivec je isto ok,i njega sipaš u akvarijum,a možeš i u filter.Nadalje vodi računa o higijeni akvarijuma,mnogo će ti to pomoći u prevenciji bolesti.. Pozdrav ----------------------------------- jovica Pon Dec 22, 2014 12:57 pm ----------------------------------- Sve si ti to nadrobio, i ko zna sta ce biti od svega toga... Mislim da je naj pametnije da krenes iz pocetka, jer sa ovim stanjem ces imati samo probleme. Zavrsi tretman Bactopurom, zameni 50% vode odstajalom cesmusom, stavi aktivni ugalj u filter, da ti pokupi visak leka. Sipaj taj bio start, nemoj da hranis ribe 2-3 dana, posle kreni umereno po jednom dnevno da im dajes, i nadaj se najboljem... Prestigao me je Flojd u zadnjoj krivini! :lol: U glavnom svodi se na to da ne zuris i da moras strpljivo i planski da radis. Nemoj samo da trpas preparate cim ti se nesto pojavi ili posumnjas u nesto. Samo cikliran akvarijum sa redovnim odrzavanjem i jakom bioloskom filtracijom moze pruziti svom vlasniku svoj maksimum. U njemu ce uvek biti zdrave i zadovoljne ribice i lepe i zdrave biljke. Na opste zadovoljstvo svih nas. Pozdrav! :bravo: ----------------------------------- Sergej Pon Dec 22, 2014 1:08 pm ----------------------------------- Nije mi jasan ovaj deo oko filtera i uglja. Tretman baktopurom sam počeo juče, akvarista i doktor veterinarske medicine od tamo mi nije spominjala da treba da izvadim filter. Filter je marke XINYOU XLj 2836. Unutrašnji. E sad, da li u njemu ima uglja ili ne, stvarno pojma nemam. Šta da radim? ----------------------------------- Looniz Pon Dec 22, 2014 1:23 pm ----------------------------------- Ja bih postupio ovako, a ti sad vidi. Kolega Jovica ti isto predlaze i veruj mi da ti je to jedino ispravno resenje, ovako sa hemijom mozes samo u krug da se vozas, pa kad se smoris da bacis sve u p.m. Izvadi ribe u neku kantu, ako su bolesne, tretiraj ih lekom po upustvu kako si vec i poceo. Stavi im aeraciju (vazdusna pumpa sa raspsivacem) na maksimum. Menjaj im vodu svaki dan po malo. Akvarijum lepo operi, sve sto stavljas u njega takodje (pesak, dekoraciju, filter i t.d.). Ponovo ga formiraj, stavi pesak i sve ostalo, napuni vodom (nebitno kojom), filter ukljuci i sipaj taj Sera filter biostart prema uputstvu. Nakrivi kapu i cekaj 2 nedelje, dok traje cikliranje. Ukoliko su ribe zdrave, vrati ih u akvarijum posle 2 nedelje, mozda ne sve od jednom, vec po par riba na dan, cisto da ne bapnes odma sve u svez akvarijum. Onda ponovo sedi ispred akvarijuma i nakrivi kapu, i divi se zdravom cikliranom akvarijum u kom ces uzivati, a ne muciti i sebe i ribe. :wink: Pozdrav!