Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sera fishtamin Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali neko koristi ovaj preparat?
Jel zna neko na koliko dana se sipa u vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ga davno koristio dok sam drzao diskuse ,i on je po meni u serinu mineralnu so ,najbolji preparat koji postoji.

Ja sam ga koristio kod diskusa koji su odbijali hranu pa sam dodavao u ishrani ,ali sam i kasnije dodavao cisto radi podizanja imuniteta i uvek je davalo rezultata .
Znam ljude koji su divlje ribe i ribe koje su bas u losem stanju uspeli da izvuku u prave kapitalce .

Ne postoji neko pravilo na koliko dana se sipa u vodu ,ali nije lose jednom mesecno ubaciti ,i po meni jedina njegova mana je njegova cena ,a to je ako se ne varam 500+ din ,sto ,ako se ima vise vecih akvarijuma jednostavno ne isplati davati cesto,osim za lecenje ili slicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eee pa ti si moj covek Very Happy
I ja sam ga uzeo zbog diskusa jer odbijaju hranu i jos se nisu navikli na moj akvarijum...
Samo ja sam ga dodao direktno u vodu 6-7 kapljica a 50L pise ja sam dodao sinoc blizu 20 kapi...
Jel treba da danas sipam ili svaki mesec po jednom?
Prvi put koristim hemiju i stvarno sam protiv toga al diskusi su u pitanju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kada sam im davao ja nisam direktno u vodu stavljao jer po meni neki preparati nemaju isti efekat kada se stave u vodu i kada se pomesaju sa hranom (a i to mi je predlozio jedan decko) ,tako da ja sam u hranu stavio nekoliko kapi ,pa sam ostavio da hrana to upije ,osusi se i onda bi im dao hranu i to sam radio recimo na pocetku svaki dan ,jedno nedelju dana ,a posle kada su se oporavili onda sam davao jednom mesecno ,cisto da im malo imunitet ojacam.
I da jos da dodam da to nije "hemija" kao neki preparati koji sluze kao lek vec vitamini za ribe i ja sam cak siguran da ne moze da im skodi i kada se malo vise stavi ,tako da samo strpljivo ,jer kod tebe je mozda problem sto se ribe jos nisu opustile ,tako daj im malo vremena i sve ce biti u redu .
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam im dao preko vode zato sto odbijaju da jedu pa rekoh koja je poenta da sipam u hranu kad je nece liznuti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj onda tako ,pa vidi , i jos nesto bi mogao da probas ,a to je posto vidim da si iz Bg-a (jer na nekoliko mesta imas da je kupis) da kupis zamrznutu hranu npr zamrznutu artemiju ili cak ima posebno za diskuse miks pa da im das.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravim im sam zamrznutu hranu po receptu koji sam dobio kad sam ih uzeo ima svega i svacega u njoj i probao sam sa dosta druge hrane ali ni da ih zainteresuje...
Inace od ove sto pravim sam odvaljuju se ostale ribice od nje cak i kozice dodju da je jedu -.-
Probacu par dana da nakapam vodu i hranu sa fishtaminom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras sa njima da budes uporan ,jer on ce pre da ugine nego da uzme hranu u usta ,ako mu nesto ne odgovara (moj primer pre nego sto sam davao sera fishtamin ,kupio nekoliko diskusa na nekih 10 cm i jedan od njih nije hteo da jede 6 meseci ,osusio se potpuno ,samo sto mu oci nisu ispale ,a davao sam mu koliko se secam cak 12 vrsti hrane ,ali dzaba kada su takvi ) mada sam posle saznao da lik od koga sam uzeo ,da ih je hranio sa zivim tubifeksom i verovatno je imao parazite ,a i bio je naviknut na ziuvu hranu. ,
Jer iskreno koliko god da su gotivni vise ih nikada necu drzati jer su mnogo kenjkave ribe , razumem da divlja riba nece da jede ,ali domaca riba ,e to je ono sto me strasno nervira kod njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 2:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A informisao sam se o njima dosta i upozoren sam za ovo ponasanje ali nije isto kad ti neko prica o svojim ribama i kad to osetis sa svojim...
Frustrira me mnogo jel se stvarno trudim,hranu tu sto pravim me izadje preko hiljadu dinara i sve parametre vode sam prema njima podesavao a on odbija da jede -.-
Mlad sam pa da kucnem u drvo ima vremena i za to al bre verujem da je dete lakse ubediti da jede spanac i buraniju nego ove pa zlatom da ih hranim ne bi jeli -.-
Uporan sam hvala bogu i istrajacu da porastu u lepe i kvalitetne ribe al tesko onom sa slabim zivcima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto ti je reko Surcinac,znaci mozes preko hrane (ako nisi ubacio dok si pravio,mozes kad je topis u ruci tu da nakapes) ili u vodi.
Dobra je stvar da kad pravis mix ubacis 2 tablete Oligovit-a vitamine koje koriste ljudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacujem i u hranu te tablete ne znam koje su jer sam ih dobio al znam da su tri razlicita riblja ulja i jedna je kao vitamin neki...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

6-7 kapi na 50l VODE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poceo sam pre par dana da ubacujem ove vitamine u hranu 2x dnevno po 10 kapi.Objavicu ako nesto primetim,a posle cu da im dajem Artemiju pa da vidim da li je ona bolja od ovoga i 10 vrsta suve hrane.
Radoznao sam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na koju artemiju mislis ,zivu ili zamrznutu ,jer o zivoj necu ni da pricam ,jer ne moze da se poredi sa suvom ,a zamrznuta je odmah poslle zive po svemu i naravno da je bolja od suve hrane ,ali najbolja je kada se kombinuje sa suvom ,ja recimo pored zamrnute artemije koristim i zamrznutu belu larvu ,crvenu larvu ,krill ,ciklop,i dafniju i to sve kombinujem pre podne suva ,a poslepodne zamrznuta i po meni nema boljeg recepta ,osim sto raznovrsnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivu cu da im dajem,a zamrznutu kad nema zive.Samo nju,onoliko dana koliko sam im davao ove vitamine,zbog radoznalosti.
Naravno,kasnije cu ih hraniti sve raznovrsnije i kvalitetnije.
Mogla bi da se otvori tema o nekim licnim zapazanjima nakon davanja odredjene hrane ili hrana,tacnije kad su najvise napredovale a kad nisu.
Ovde cemo samo o Fishtaminu,da ne kvarimo temu previse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Costapur/Baktopur Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Okt 09, 2018 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Aquatan denza025 Hemija 16 Pet Jun 01, 2018 10:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax mboban Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Mar 21, 2018 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax Bio Active Proffesional PAN Filteri i pumpe 4 Pon Okt 23, 2017 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License