----------------------------------- Sone_bg Sre Nov 16, 2016 1:46 pm ----------------------------------- Da ne bih otvarao novu temu, mislim da sam sve žive ljude više smorio sa ovom mojom mukom u akvarijumu, izvinjavam se povodom toga :) Hteo sam još sam da pitam, šta osim ICH-a, amonijaka, nitrata i nitrita, ph, gh, šta još može da izazove češkanje ribica, pošto koliko sam ja nešto čitajući shvatio, može da bude uzrok još svašsta nešto, mislim na neke druge parazite, odnosno bolesti, dal ste možda upoznati šta bi to još moglo da bude? Pošto mi je malo nejasno zašto se oporave na jedno 20 do mesec dana, sve super i onda im se ponovo vrati, da su ph, gh, nitrati, nitriti, amonijak, oni bi se češkali i dalje i tokom tih 20 ili mesec dana, jer ništa ja tu nisam promenio karakteristike vode, time što sam ubacio lek, mislim to je moje neko logično razmišljanje, možda grešim, a znam da su mi rekli da ICH hoće prvo da se vrati nakon lečenja pa ponovo da se leči nakon 10-15 dana, meni je tako i bilo, samo što sam ja lečio već jedno 3 puta koliko se sećam, više mi nije jasno šta se dešava, kako da to rešim, danas planiram da kupim ovaj Proffesional Protazol, pa da probam i sa njim, pa da vidim, ako neko zna gde ima da se kupi jeftinija neka verzija za testiranje gh, amonijaka, nitrata i nitrita, neka piše, da proverim i to :) pa ako neko zna nešto, pomagajte, hvala svima :)