Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 SERA spirulina tablete-doziranje i iskustva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Krle007
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2015
Poruke: 18
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me kako da doziram navedene tablete ako u akvarijumu imam cca25 riba. I ako bi neko mogao da mi kaze kakva iskustva imate sa ovokvom vrstom prehrane (utice li na riblji imunitet, da li se svidja ribama...). Hvala.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Mar 15, 2015 2:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 1:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mlad si a lenj si Smile
Sera kao i svaki proizvođač ima svoj sajt i uputstva za upotrebu, npr:
Citat:
sera Spirulina Tabs are a delicacy for all sucker-mouth catfish as well as
for livebearing toothcarps, East-African cichlids and all other algae-eating
fish in accordance with their natural requirements. sera Spirulina Tabs
are made from selected herbal ingredients.
Feeding guide: These nutritious tablets should be fed daily but spar ingly.
Attach the tablets with slight pressure of your finger to the inside of the
aquarium glass or let them sink to the bottom of the aquarium. Do not
overfeed. Lightly press the tablet to the inside of the aquarium glass and
observe your fish feeding in a target area.
Ingredients: spirulina algae meal (26.9%), fish meal, wheat flour, krill
meal, brewers yeast, stinging nettle meal, gammarus, sea algae meal,
lucerne meal (alfalfa), herbs, cod-liver oil, paprika, spinach meal, parsley,
green-lipped mussel meal, carrots, garlic, colorants (sodium copper
chlorophyllin, FD&C red #3, astaxanthin).

Tražiš iskustva na osnovu imam 25 riba ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krle007
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2015
Poruke: 18
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne nešo, nisam lenj, već bih bio jako zahvalan kad bi postojalo bilo kakvo serino uputsvo na srpskom, hrvatskom ili bilo šta što možemo da razumemo jer ovo što si ti meni napisao mogu da vidim i na papirnom uputstvu koje sam dobio, gde ne piše ono što me interesuje a to je koliko spirulina da ubacim na tu količinu riba a da ribe pri tom ne budu gladne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje ribe? Nije isto 25 oskara i 25 neonki! Laughing
Ako su algari u pitanju, onda ces videti i sam. Razvije se vremenom osecaj za kolicinu.
Imao sam ja te tablete, pa mi se nesto nisu svidele, razmlate ih molike okolo, naprave sou. Pa sam presao na Dajana wafers.
E sad ja na 2 maticna ancija i 4 koridorasa aneusa dajem jednu wafers tableticu ujutru i po 2 granule, crne proteinske, zaboravio naziv, uzeo od druga. Uvece jedna i po tabletica i opet dve granuluce. Hranim ih dobro jer mi se zenka ancija mresti i mora dobro da klopa.
Ovima sto plivaju dajem lisnatu dajaninu i sera flora lisnatu na bazi spiruline.
Ako imas plivajuce ribe (misli se na ribe koje nisu algari i ribe dna) onda ces morati da kombinujes. Ne jedu sve ribe isto...
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krle007
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2015
Poruke: 18
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe su 17 neonki i oko 10ak živorotki (evo upravo sam primetio i oko 20 malaca mada njih još ne računam Very Happy ), corydorasa i amazonca. Ubacio sam im dve tablete danas i skoro 80% su molike pojele a neonkama ovo malo šta ostane, pa sam odlučio da više ne kombinujem lepo listići i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sta ce tebi tablete na tu ekipu, stvarno ne znam! Laughing I mnogo je to 2 tablete za toliko riba. Ako mislimo na iste tablete. Ove sto ja imam su bas velike.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krle007
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2015
Poruke: 18
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa monotono mi bilo stalno listići, pa reko da promenim...i eto krenuo sam da brljam nesto sa paprikom, pa mi nije dugo trebalo da odustanem Very Happy , pa sam presao na ove tablete cisto da vidim kako je Cool . Šta mislite o 2-3 tablete nedeljno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 15, 2015 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je velika greska. Gledaj, kad sve krene kako treba, kad se akvarijum, i sve bude ok, ne uvodis nikakve promene. Bilo u ishrani, rezimu promene dela vode i sl.
Ako i promenis nesto, promenis jednu stavku, pa pratis neko vreme, pa onda nesto drugo. Ako ih tako budes cimao, terao ih da se stalno adaptiraju na nove uslove, ishranu i slicno, pasce im imunitet, razbolece si i eto muke i tebi i njima.
Hrani ih umereno, 2x1 ,uvece ubaci 1/4 tablete, posle gasenja svetla, da imaju da jedu koriji. I to ti je to.
Morate da pratite situaciju u vasim akvarijumima. Nema jedinstvenog pravila za bilo sta u akvaristici. Svaki akvarijum je prica za sebe.
Morate uci u rutinu, naci najbolji balans. I sto manje ceprkanja po samom akvarijumu. Stres je poguban po imunitet riba.


Poslednji izmenio jovica dana Ned Mar 15, 2015 9:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 16, 2015 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preterao si sa dve tablete.
Pa sad si malo određeniji u odnosu na ima oko 25 riba.
Za to tvoje se ne baca u akvarijum. Na tri dana uzmeš jednu tabletu u ruke i prstom je trljaš malo o staklo da se zalepi, negde u gornjem sloju vode, kad otpadne koriji će da počiste. Kad potrošiš, ako ne nabaviš neke algare nemoj više da kupuješ. Bolje kupi tetra diskus i neke kvalitetnije listiće (sera san, tetra zaboravio sam kako, oni skuplji), više od toga ti uglavnom ne treba. Tetra diskus isto ne bacaš nego među prste i namrviš dva-tri puta po vodi.
Jesi lenj i neodređen na osnovu prvog posta, jedan odrasli gibiceps može da proguta tri te tablete na izvolite. Postoji za svaku ribu negde napisano šta voli da jede, tj. koji tip ishrane odgovara. Iskustvo stičeš sam, krećeš sa malo, pa tražiš onu situaciju da nema viška hrane u akvarijumu nakon nekoliko minuta. Ja sipam sve, neko jedan dan ovo, drugi dan ono, itd ... Gotovu situaciju i recept niko ne zna da ti kaže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gyre pumpe Iskustva Laki Oprema u morskoj akvaristici 17 Čet Jan 10, 2019 11:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Clear water filter masa - iskustva? Zivadin Filteri i pumpe 19 Sre Dec 26, 2018 10:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Costapur/Baktopur Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Okt 09, 2018 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Aqua Zonic iskustva.... igorce Rasveta 4 Ned Jun 17, 2018 11:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License