----------------------------------- Doksas Sre Feb 03, 2016 5:23 am ----------------------------------- Zanimljiva mi je ova tema a pogotovo jer se pominju hrane koje ja koristim. Elem, do sada sam koristio i koristim i dalje Serine: san, vipan, vipachips i spirulina. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_72723413_20160203_034320.jpg Po meni i po mojim ribama( kraljevske neonke, barbusi zeleni, tigrasti, titeje, zebrice,crne tetre, ancitrusi, koriji, sijamski algari) redosled kvaliteta bi isao ovako: 1. san...sve ribe bez izuzetka polude za hranom 2. spirulina...barbusi opet lude, ostale i ne bas toliko ali doduse i ne mogu da se izbore pored barbusa 3. vipachups...obozavaju je ribe dna i titeje, ostale onako 4. vipan...jedu je sve ribe kad nemaju nista drugo ali daleko je to od neke halapljivosti kao sa Sera san-om E sad, citaju forum videh da mnogi navode Sera ili Tetra diskus granule kao vrhunsku hranu. Kupih i to danas Sera discus granule( ona kesa na slici) 1 litar tj oko 400 grama po pola sa kolegom Mrburns-om. Dao iz par puta onako pod prst, prvi put natopljene granule koje su omeksale u vodi, drugi put onako suve i ista reakcija je bila, pojele su vecinu ali je tek kasnije videh par granula ostalo na dnu i nisu ih fermale ribe uopste vise. Kod kolege Mrburnsa totalno druga prica sa granulama, uzimale ribe, pljuvale i na kraju dosta palo na dno i ostalo... Moj neki zakljucak je da nisam pametan i da se generalno ne moze pricati koja je hrana najbolja tj koju hranu ribe najvise vole, jer eto po 100ti put dokaz da je svaki aq i svaka riba prica za sebe... U principu daj ono sto vidis da im se najvise svidja a to ce kod mene ubuduce biti Sera san generalno za sve ribe, spirulina 2x nedeljno malo da im olaksa creva i vipachips svaki 2.-3. dan za ribe dna uz celodnevni post jednom nedeljno. PS doduse danas dobih govedje srce pa moram i to probati koliko sutra da napravim po nekom od recepata sa foruma :)