Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sharks - ajkulice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 16, 2009 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slatkovodne ajkulice pripadaju familiji Cyprinidae i jedne su od omiljenih riba medju akvaristima. Ove ribe se uglavnom mogu naci u jugoistocnoj Aziji i Tajlandu. Ove ribe vole akvarijume gde ima dosta prostora za plivanje, skrivanje kao i razne panjeve, grane i dosta biljaka.

U ovu grupu riba spadaju:

Epalzeorhynchos frenatus (Albino ruby shark)

Image

Balantiocheilus melanopterus (Bala shark)

Image

Morulius chrysophekadion (Black shark)

Image

Myxocyprinus asiaticus (Chinese banded shark)

Image

Arius jordani (Columbian shark)

Image

Labeo bicolor (Red tailed shark)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 16, 2009 12:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2009 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi imamo dve ajkulice, ne mogu da prepoznam tacno vrstu sa slike.
Kupili smo prvo samo jednu ali ona upste nije htela da se krece. Cak smo jedno vreme mislili da joj nije dobro.
Onda smo pomilslili da je usamljena pa smo kupili jos jednu. Ta druga je u pocetku bila malo zivahnija ali je uskoro pocela da se ponasa isto kao prva.
I oba ajkule su ubrzo izgubile po jedno oko! Jedna levo, druga desno. Bolesno. Uopste neznamo kako je to moglo da se desi.
Sad su prilicno porasle, abe imaju po jedan svoj kutak u akvarijumu a druze se i plivaju jedino nocu.
Da li se sve ajkule krecu iskljucivo nocu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
markoman666
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2009
Poruke: 55
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2009 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam slicno iskustvo sa moje dve (Bala shark). Doduse jedna i dalje pliva dok je druga stala i pocela da se bukvalno susi. Prvih par dana je dubila na glavi pa sam cak jednom pomislio da je uginula, onda je pocela polako da pliva ali i da gubi boju, peraja joj blede i pucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2009 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MA ove dve nase sasvim ok izgledaju. Ko nezna da nemaju po jedno oko i ne primecuje razliku. A da i jedna nasa voli da dubi na glavi a i na repu. Mozda imaju problema sa ravnotezom? A pomislila sam da je uginula jedno 1000 puta. Ali nista od toga, jos je i najveca ribica u akvarijumu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2009 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mogu da porastu ajkule? Nasa prva ajkula je porasla veoma brzo, trenutno ima 14,5cm. pa me zanima da li ce jos da raste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2009 3:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvaristickoj radnji sam video nekoliko preko 20cm, ali su ocuvane u akvarijumu od 900l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sub Nov 14, 2009 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prema kojim ribicama su ajkulice agresivne,naravno nemojte nabrojati sve...i kolko moze da naraste red tail shark planiram da ih cuvam....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mishel
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2009 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li zna neko gde mogu u Beogradu da se nadju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ajkulice nikouro Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 26, 2016 10:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne ajkulice zagrivuk76* Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 09, 2013 3:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kompatibilnost ajkulice plus ostali s... Cyrix Ribe 9 Sub Dec 10, 2011 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li da ubacim ajkulice u akvarijum pocetnik 42 Ribe 13 Uto Dec 14, 2010 12:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ajkulice i zivorotke GoranAnita Ribe 5 Čet Nov 04, 2010 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License