Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Silikon Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikson
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2011
Poruke: 20
Lokacija: Kos.Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako posto zivim u gradu gde akvaristika nije zastupljena i gde je izbor silikona ocajan,interesuje me da li smem da upotrebim ovaj silikon posto onaj spec za akvarijume jednostavno nema u prodaji...

Ime Ceresit CS 25 -sanitary,pise da lepi staklo i sve ostalo,nigde nisam procitao da je stetan za vodene organizme,jedino da ne skuplja budj i gljivice...Interesuje me da li smem da ga iskorostim ili moram nekako da se snadjem i negde da narucim neki drugi...pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 10:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako sanitarni! On je napravljen tako da stalno vremenom otpušta fungicid koji je štetan za floru i faunu! Pokušaj da nađeš TKK neutral, on je ok za manje akvarijume, ali ako hoćeš da lepiš veliki aq (200+ L) onda obavezno silikon za akvarijume (Soudal silirub i sl.)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzimao slovenacki TK bas za akvarijume i ok je!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gari1809
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2010
Poruke: 138
Lokacija: beograd, brace jerkovic

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e ovako, sto se silikona tice nikako za sanitarije, ja sam lepio akvarijume od nekih 150-160 litara (kao i sve manje) sa beorolovim transparentnim silikonom. nebih sam nikada eksperimentisao, ali na preporuku drugara koji se bave ozbiljnije izradom akvarijuma sam probao i skroz sam zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2011 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima još začkoljica oko silikona... Ne mora da znači da je dobar ako izlepiš aq i on ne pušta.. svaki silikon stari i menja osobine u dodiru sa vodom, iz iskustva znam kako se silikon skupi posle godinu ili dve... Ako ti treba akavrijum na duže staze obrati pažnju šta koristiš!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitaj prodavca da li moze da nadje Ceresit c-23 ( cini mi se ), on je za akvarijume iz Ceresitove palete silikona. Nesto i nije zastupljen kod nas ali ga koriste u nuzdi. Saudal je br. 1, tkk br. 2, ......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikson
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2011
Poruke: 20
Lokacija: Kos.Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema jebi ga,znaci ovaj nikako da ne koristim...Moracu negde drugo da potrazim...Pise da je otporan na vodu,skupljanje pucanje ali steta ako je otrovan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da samo toliko.
Niksone, popuni profil kako bi clanovi mogli da te upute i pomognu. Ovako niko nemoze da sanja odakle si.
Sto se tice silikona, jos jednom cu napomenuti. Koristi se iskljucivo silikon za lepljenja akvarijuma tj silikona na kome je slika akvarijuma. Svaki drugi silikon je otrovan za zivi svet u akvarijuma i vremenom ispusta toksicna jedinjenja koja se odrazavaju na zdravlje riba.
Trenutno kod nas se koriste dva silikona. Prvi je Belgiski Saudal, koji se koristi za akvarijume preko 300 lit. ( sto neznaci da nemoze i za manje ), i Slovenacki TKK koji se uglavnom koristi ispod 300 lit. Postoje i Bisonov silikon, kao i Ceresitov, i jos par koji se veoma retkro upotrebljavaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikson
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2011
Poruke: 20
Lokacija: Kos.Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala,inace iz Kosovske Mitrovice sam..Drug mi za vikend ide do Kraljeva pa ce valjda naci nesto...Znaci bez slike akvarijuma na silikonu da ne uzima ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pusti sliku, nema na svakom slika... Smile
Ako mozes da nadjes nesto od ovoga sto je pomenuo Nikouro, dobro, ako ne, trazi neki acetatni, bez fungicida.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikson ::
Ok hvala,inace iz Kosovske Mitrovice sam..


hmmm .... znam jednog prodavca u Urosevcu koji ima silikon za akvarijume , ali je tebi to daleko smeh .
Polako i bez zurbe. Ako treba sacekaj par dana kako bi dosao do pravog silikona. Pozdrav komsija rukovanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Weseli
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2010
Poruke: 244
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2011 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam svoj akvarijum lepio kao i filter sa prvim silikonom koji sam uzeo i imao pri ruci, mislim da je bio univerzalni silikon...i dan danas drzi i nikakvih promene na ribice nije bilo ili daleko bilo raspadanje silikona u vodi! a evo ga drzi vec preko 4-5godina! Ako ne pise da je stetan za vodu onda ga slobodno koristi, na kraju krajeva i nas truju sa raznim otpadam, gasovima pa smo zdravi i nista nam ne fali Wink a i da napomenem da je taj univerzalni duplo jeftiniji od tog "akvarijumskog", tako da bolje nemoj bacati pare, sem ako ne znas sta ces od njih Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikson
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2011
Poruke: 20
Lokacija: Kos.Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2011 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Nikson ::
Ok hvala,inace iz Kosovske Mitrovice sam..


hmmm .... znam jednog prodavca u Urosevcu koji ima silikon za akvarijume , ali je tebi to daleko smeh .
Polako i bez zurbe. Ako treba sacekaj par dana kako bi dosao do pravog silikona. Pozdrav komsija rukovanje

Hmm ne bih se ja jos uvek tako lako odricao nase svete zemlje...Ali da ne mrsimo o politici vec o akvaristici...Videcu ako ne nadjem nista drugo mozda probam i ovaj....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem na temu jer mislim da nema potrebe otvarati novu.

Moje pitanje se odnosi na sledece:

U postojecem akv od 250L koji je lepljen sa 8mm staklom potrebno je napraviti unutrasnji filter koji bi isao duz zadnje strane akv, dakle satklo 8mm 90x42. Moja jedina dilema, da li to parce stakla i jos par pregradnih parcica za komore filtera lepiti sa TKK ili Soudal silikonom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Apr 20, 2011 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji god da upotrebis neces pogresiti. Racunajuci da filter ima pregrade koje se lepe na zadnje staklo, same pregrade posluzice kao ojacanje i samim tim ssmanjiti pritisak koji drzi silikon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Silikon za akvarijum Dule.lb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 12, 2019 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka spoljasnjost akvarijuma crni silikon nemanjagajic Početak u akvaristici 4 Uto Feb 20, 2018 12:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Silikon za akvarijum akvadja Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Nov 18, 2016 11:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pobledeo silikon na starom akvarijumu Turtle Uradi Sam (DIY) 19 Ned Avg 28, 2016 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Obaveštenje: Upozorenje Wurth Neutral silikon! nemanjask Uradi Sam (DIY) 0 Pon Jun 29, 2015 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License