Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar "dise" na povrsini vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mika
Akvarista



Registrovan: 06 Jul 2010
Poruke: 62
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu od 80l imam dva skalara srednje velicine, 4 kraljevske neonke, 3 crne udovice i jednog muljasa. Danas sam primetio da se jedan skalar ponasa cudno i da cesto izlazi na povrsinu vode kako bi udisao vazduh. To mi je malo cudno pa se pitam da nije neka bolest? To radi na svaka 2-3 minuta i kao da zeva na povrsini vode dok halapljivo grabi vazduh... Ko zna o cemu je rec nek mi pomogne.. Hvala u napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 7:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pterophyllum
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2010
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalari cesto odlaze na povrsinu trazeci hranu ( mene to podseca kao da piju vodu samo obrnuto, ako ima hrane ili nesto hoce da dohvate cuje se i pucketanje ili sirom otvaraju usta kao da zevaju s vremena na vreme..ali ja to njihovo ponasanje gledam kao sitost i spokojstvo) kod tebe postoji mogucnost da imaju manjak vazduha, pojacaj mehurice, promeni jednu trecinu vode sa dna je izvuci crevom i dodaj cistu bajatu vodu...kod mene se tako jedan skalar ponasao s tim sto se kroz dva dana naduo (stomak i oci) mislim da je bio neki parazit u pitanju, stajao je zakucan pored grejaca i nije uzimao hranu...ne znam sta da ti savetujem, ne bih da predlazem lekove, ja svasta eksperimentisem ali u skladu sa savetima,svojim i iskustvom drugih akvarista..srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Duci
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2010
Poruke: 82
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno mu fali kiseonik...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mika
Akvarista



Registrovan: 06 Jul 2010
Poruke: 62
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Čet Jan 13, 2011 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam promenio 1/3 vode i pojacao aeraciju, ali nista (za sad), da nije u pitanju neka bakterija Daktilogiros. Potrazio sam na netu jos malo i nasao sam negde da je mozda u pitanju ta bakterija? Sta vi mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License