----------------------------------- angelfishinheaven Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Skalar florida i zlatni skalar? Povoljno za mrest ili ne? ----------------------------------- Zdravo, svima! Nova sam na forumu! :D E, sad, stvari stoje ovako... Pre pola godine sam kupila tri mala skalara ( mramorni, zlatni i florida). Uvek su se lepo slagali, međutim zadnjih mesec-dva zlatni skalar je počeo da juri ovu drugu dvojicu i tera ih u ćošak. Imam akvarijum od 80 litara i u njemu pored njih imam dve tetre, 1 crnu i 1 belu, corydorasa i to nekog ooogromnog primerka i malog plehostomusa. Ova dva skalara su veoma veliki, veći su od zlatnog, pogotovo skalar florida koji je veličine kao šaka, ali stalno beže od njega. Inače sa skalarima sam izgradila super odnos, bukvalno ne mogu bez mene :lol: Jedu mi iz ruke, svaki put se obraduju kada me vide i tako to. Prekjuče sam primetila da zlatni trlja stomak o list, a zatim je to isto uradio i skalar florida i onda sam skontala da se mreste! Tražila sam na internetu i videla sam da je zlatni ženka, a ovaj drugi mužjak. Ne ide mi u glavu da ženka bude toliko agresivna. Baš su me iznenadili :D Zanima me kada će se mrestiti opet? Čitala sam da se mreste svakih 10-11 dana, ali nisam sigurna. Prvi put su roditelji :) ujedno ovo je i meni prvi put da mrestim ribice. Ovi prvi malci nisu uspeli :( Pokušavali su da ih odbrane, ali ovaj mramorni je pojeo sva jajašca..☹️ Meni se desio peh pre neki dan, ispao mi je rezervni akvarijum i polomio se tako da nisam imala rezervni u tom trenutku, a i nisam očekivala da će se mrestiti. Ali baš šteta... Volela bih da se mreste opet i to uskoro. Kupiču neki manji akvarijum od 20 litara pa ću ubuduće mališe tu držati. Jasno je da ne mogu da opstanu u zajedničkom akvarijumu.. Zanima me da li je povoljna kombinacija te dve vrste? I volela bih da te male kasnije prodam pa me zanima šta vi radite sa njima i kako nalazite kupce.. Da li prodavnice primaju male, npr. njima prodas 300 komada a 1 kom im prodam lupam za 30 din a oni prodaju za 80 din npr. Već su u dobitku 12000 din samo ne znam da li to prodavnice rade ili mozda preko nekih halo oglasa ili kupujem prodajem, ne znam kako se to radi😳 Ja već sve isplanirala, a maleni se još nisu ni rodili😂 Ala sam se raspisala! Da ne gnjavim više... Neka mi neko odgovori pls🥺