----------------------------------- Bojan95 Pet Jan 29, 2021 11:58 pm ----------------------------------- Odakle da krenem..Verujem da si vec izguglala koliko je vremenska distanca izmedju dva mresta. Ne drzim skalara pa iz licnog iskustva ne znam, nisam imao priliku da ih mrestim. Tvoja zenka je verovatno mlada, i mozda ce njoj biti potrebno i vise od tog nekog predvidjenog vremeskom perioda izmedju dva mresta. Ono sto je tebi najvaznije jeste to da si dobila mresni par, tako da ce se mrest gotovo sigurno ponavljati. Moj savet ti je da tog treceg skalara koji je sa njima u akvarijumu, poklonis nekome, jer visak je sada u ovoj prici. A s obzirom da je akvarijum malih dimenzija za skalare, ti sukobi ce postati sve cesci, jer i oni rastu i traze vise prostora. Da li je povoljna kombinacija ova dva varijeteta? Pa to ne znam, ali njima ocigledno ne smeta sto nisu u istim bojama :D Sto se tice prodaje ribica, moguce je naci kupca, ali ako prodajes na veliko, odnosno sve malce u paketu, ne ocekuj neku cenu. Cak prodavci nekad i ne zele da plate u novcu vec nude kompenzacije za proizvode iz prodavnice ili druge ribe. Naravno po uslovima koji njima odgovaraju. Da li je fer ili nije, uglavnom je tako. Mnogo bolja cena je ako ih prodajes pojedinacno krajnim kupcima, odnosno akvaristima. Medjutim tu je i vise posla i cimanja, slanja manje kolicine riba...Uglavnom imas dosta opcija, oglas mozes da postavis ovde, u FB grupama, KPu..Eto to je to ukratko. :D