----------------------------------- angelfishinheaven Sub Jan 30, 2021 11:04 am ----------------------------------- Hvala👍 A žao mi je da nekome poklonim mramornog skalara😥 Jako su vezani za mene i ja sam za njih.. A kako misliš mali akvarijum🤔 Ima 80 litara, mislim da nisam napomenula, i polu prazan je bukvalno. Imam 6 ribica od kojih su dve čistači i dve male tetre. A šta misliš da tu oplođenu ikru, tj. npr. list na kojoj je samo prebacim u akvarijum od 20 litara koji sam mislila da kupim uskoro? A ova ženka juri i skalara floridu i mramornog. Baš je teritorijalna :D Ali sve zavisi kako kada. Ponekad sva trojica plivaju zajedno i niko nikoga ne juri, a ponekad ih ona sve rastera, pa se jadnici kriju u ćošku među biljem. Da, čitala sam da kada se skalari "upare" onda budu ceo život zajedno. Ja to zamišljam kao da plivaju zajedno i malo se "izdvoje iz ekipe" ali ovo je sasvim nešto drugačije od mojih očekivanja. Dobro se slažu samo u toku mresta😂.. Ovaj mramorni je, ja mislim, mužjak. Da li da mu kupim neku ženku, mislim ako se zanima svojim mladima valjda neće jesti tuđe? 🤔 Ali šta ću onda sa toliko malih skalara😳 Ako slabo ide prodaja.. Ne znam šta ću sa onima koji će doći pre par nedelja od ovo dvoje🤔 Verovatno si nekada mrestio neke druge vrste ribica? Šta si posle radio sa njima? Šta ako ne uspeju da se prodaju? Mislim da se skalare najviše gaje i ljudi ih baš vole. Ali 300 komada koliko sam čitala da imaju.. To je ogroman broj😳