----------------------------------- angelfishinheaven Sub Jan 30, 2021 7:21 pm ----------------------------------- Gledala sam na internetu slike akvarijuma od 80 litara. Imam osećaj da je većina njih previše otišlo u dužinu i visina im je baš mala. Moj akvarijum je pravljen po meri. Ženka skalara je sebi odredila deo gde nema bilja ( bukvalno 2/3 akvarijuma ), a ovu drugu dvojicu tera u preostalu trećinu akvarijuma gde ima puno bilja. Tako da teritorija nije nimalo realno raspoređena. Verovatno bi, kada bih kupila akvarijum od, lupam, 150 litara, opet njih dvojicu jurila u neki ćošak😄 Moj akvarijum: 80l Dužina: 55 cm Dubina: 35cm Visina: 39 cm Nisam računala deo sa filterima. Jel misliš da je visina ok? Nisam pri parama da kupim veći akvarijum😂 I, iskreno, ne znam gde bih ga držala. Da li postoje neki preparati koji se koriste protiv plesni na ikri i koji su najbolji? Mogu li nekako da naškode? Šta misliš, da li da ipak kupim jednu ženku mramornog skalara? Žao mi je ovog mog deluje mi usamljeno. Možda preuveličavam, ali nesrećno je zaljubljen😥 Imam osećaj da se stalno vrzma oko ove ženke, ali ona ga tera.