----------------------------------- Bojan95 Sub Jan 30, 2021 7:54 pm ----------------------------------- Nije to dovoljna visina za skalara. Generalno nije dovoljno veliki akvarijum za njih. Pogledaj slike na internetu koliko oni mogu da porastu. Ja imam akvarijum od 180L i on je meni nedovoljno veliki da bi se odlucio da u njemu drzim skalare. Oni zive relativno dugo, mogu da dozice skoro 10 godina u akvarijumu. Da bi dostigli punu velicinu i da bi mogli da dozive toliko ili bar nekih 5-7 godina, moraju da imaju dovoljno prostora. Meni je zelja da nabavim Rio Manacapuru varijetet, ali dok ne budem imao uslove koje oni zahtevaju, necu ih nabavljati. Moj savet ti je da ne kupujes novu zenku, vec da poklonis tog treceg. Ma koliko se ti vezala za njega, mnogo je bolja opcija da tom paru skalara koje vec imas ostavis taj prostor. Metilen Plavo se kotisti za sprecavanje plesni na ikri. Nece naskoditi ribicama, samo nadji na netu kako se dodaje u kojoj kolicini. Ja ga nisam koristio. Razumem da si se vezala za ribice, mogao sam i da ti kazem da je akvarijum dovoljno veliki i da kupis i 4og skalara, ali slagao bih te. To ce prodavac u radnji da ti kaze, ako njega budes pitala. Recice ti da imas mesta za bar jos 3 skalara. Ovde se trudimo da pocetnicima kazemo onako kako jeste, onako kako bi i sami radili, ili kako radimo u nasim akvarijumima. Izvini ako sam te odgovorima na pitanja malo razocarao :D Bitno je da volis i uzivas u akvaristici...Vremenom ces sve vise uciti, kasnije ce se naci i novac i prostor za veci akvarijum. Niko od nas nije krenuo od 300L ( cast izucecima), ucili smo, i vremenom prelazili i na vece litraze, sto zelim i tebi :D