Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalar mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Batakv
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2011
Poruke: 19
Lokacija: kraljevo

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

banjala ::
Tako je i kod mene. Masu krilima oko ikre, ali ce je pojesti posle 2 dana. Najbolje bi bilo da ih stavis u poseban mali akvarijum ili da improvizujes neku mrestilicu u akvarijumu u koju ces da stavis poseban rasprsivac. Tako ja to radim i upravo izlezavam moje prve skalare... Jeli su ih ranije roditelji.


necu to da radim ocu 1 par koji ce da bude dobar za mlade ako jedu ikru ili mlade idu na poklon odma jeste da su lepi al takav par mi ne treba imam jos 15 skalara u velikom akvarijumu i jos 3 para pa ako ovi zakazu ubacujem nove u poseban akvarijum Smile za sad je ikra ozivela premestaju ih na drugo mesto nisam primetio da ih jedu samo su malo ludi kad im pridjem zalete se i lupe u staklo ko blesavi i fino su uklanjali pobelelu ikru mada sam imao mozda 5 sto i nije mnogo ostali su ok al valjda nece da ponove kao prosli mrest pa da sve malce pojedu mada mislim da sam ih ja necim iritirao prilazio sam im non stop sta ces kad je covek radoznao Smile sad necu da ih uznemiravam pa cemo da vidimo ...moram da nabavim aparat pa da uslikam na mob su mi mutne slike pa cu da okacim ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 11:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nasdvoje
Akvarista



Registrovan: 18 Okt 2010
Poruke: 230
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Mar 22, 2011 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto se svi hvale mrestom, evo i jednog od mrestova jednog od nasih parova... Smile

[youtube:d8d2d02d79]http://www.youtube.com/v/3lU3OZPeriA[/youtube:d8d2d02d79]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
MED
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 3
Lokacija: ULCINJ CRNA GORA

PorukaPoslao: Ned Maj 08, 2011 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam par skalara koji polozio ikru u petak vece oko 22časa.sva ikra koju su polozili je zuta dali to znaci daje sva oplodjena. i koliko treba malim dase izlegu temperatura u akvarijumu je 26
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Maj 21, 2011 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas skalari polozili ikru na RedMoorWood,ima okko 200 jajasaca.
Temperatura 27*C.
dH 18*
Polozili su u aq sa ancistrusima,ramirezima i kraljevskim neonkama,akvarijum je dobro ubiljen(slike pogledajte u temi "Natura").
Da li ima sanse da se mali izlegu i da li da sipam Saporex?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je tvrdja voda ali šta sada.Ne sipaj ništa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

20-ak ikri je pobelelo,ostale su sive i nesto kao zuckaste.
Otac i majka cuvaju ikru,udaraju je perajima i teraju sve ostale ribe.
Da li je potrebno da stavim rasprsivac ispod ikre?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj ništa stavljati, roditelji imaju ulogu raspršivača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Maj 22, 2011 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok.
Zbog cega su neke ikre bele i hoce li se to prositi na ostale?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pobeli ikra koja nije oplodjena.Sama ikra ima mehanizam kojim se brani od spoljnih uticaja.Naravno to funkcioniše ako je ikra živa ili oplodjena.
Prazna ikra brzo propadne, u roku od 24 sata, što je par stariji i uigraniji neoplodjene ikre je sve manje.
Druga stvar je tvrda voda.
Ikra ima tamnu boju sve do izleganja ribica, ako je jedan deo ikre propao poslednjeg dana onda je voda tvrda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je sve skoro propalo drugog dana,prvi dan samo oko 20.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sledeci mrest pripremi mali akvarijum od 10-tak litara.Kupi rosu i napuni akvarijum, mali grejač i mali sundjer filter.
Kada skalari polože ikru sačekaj par sati i prebaci list u mali akvarijum, zamrači ikru u potpunosti.Važno je da je temperatura vode u oba akvarijuma slična, oko 28 c.Kada se izlegnu svaki dan po malo ( 2-3 dl. ) vadi vodu iz akvarijuma i dodaj česmovaču.
Kada se mali izlegnu prati koliki im je stomak, kada se žumančana kesa isprazni pripremaj artemiju koja im je bar mesec dana osnovna hrana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je sto trenutno na raspolaganju nemam manji akvarijum,ali cu probati da se s nadjem.

I ovaj put nisu polozili na list Red moow wood,koji nikako ne mogu da vadim iz aq Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam napravio plastični list od flaše taš-a.Kada vidim da se sprema mrest ubacim u akvarijum i to je to.Radije na njega polažu ikru nego na prirodne listove.Valjda zbog veličine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2011 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha,probacu da napravim to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto me bas krenuli mrestovi,danas skalari posle samo 9 dana polozili ikru i skoro 3 puta vise nego rposli put.
Al opet na isto mesto.
A verovatno ce ponovo propasti ikra Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License