Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari - Pterophyllum scalare Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što brzo nestanu iz radnje ne znači uvek da su se brzo prodali.Na žalost.
A što se skalara tiče,nemoj da se sekiraš.Kako si krenuo brzo ćeš do veće litraže da stigneš Very Happy .
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 6:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa realno možeš i oskara da staviš u 50 litara, mislim da to nije bila suština tvog pitanja Smile
Moji skalari ukupno gledano kada se "rašire" sa perajima imaju preko 10 cm u visini a možda 1 ili 2 cm manje u dužini, a imaju oko 6 meseci, pa ti vidi.
Ja sam pogrešio što nisam još višje napravio akvarijum, projektovano za neonke a stavio led, mogao sam još 10 cm da podignem i da bude još lepše za njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko drzi P. Leopoldi ? Pise da su najmanja vrsta iz roda pterophyllum i da su retkost u akvarijumima ( retki su ali mozda neko i ovde drzi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 10, 2014 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tesko ces njih videti kod bilo koga u aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Nov 10, 2014 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mislimo na iste onda ih imam ja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 10, 2014 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista? Jel mozes da slikas da ih vidimo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za pterophyllum manacapuru sam cuo da par ljudi drzi ali leopoldi kad ViK kaze da ih nema onda ih stvarno nema. Meni se i obicni skalari svidjaju(posebno divljaci i crni) , ali reko da vidim da li kod nas ima retkih vrsta (ili hibrida) od skalara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalar 10 ::
Ako mislimo na iste onda ih imam ja.

ako ih ti imas ja cu da pojedem sve moje ribe sa sve staklom od aq Very Happy
Sala mala, al nema njih kod nas u hobiju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da ne ostane na mojoj zezaniji kopiram post sa sajta ciklidi.org
post je iz 2008, tako da je moguce da se klasifikacija izmenila do sada.

"E ovako; Konacno sam iscackao da postoje mnoge debate oko klasifikacije Pterphylluma. Objavljeno je zvanicno 5 glavnih divljih vrsta do sada. Ukratko su to sledece:

1.Pterophyllum Scalare (ranije eimekei) Od njega je sve pocelo. Ima crvene oci za razliku od Altuma. Moze biti i bez pruga (silver).

2.Pterphyllum Leopoldi ( ranije dumerilli),patuljasta vrsta sa karakteristicnom crnom tackom ispod ledjnog peraja. Ima malo izduzeno telo i srazmerno kraca peraja u poredjenju sa ostalim divljim vrstama. Moze biti i bez pruga (silver).

3.Pterophyllum Altum. Najveci od divljih vrsta.Ima karakteristicne svetlo braon pruge izmedju crnih.Oci mu nisu crvene kao kod scalare. Tanji je u telu.

4. Pterophyllum Red-Shoulder . Ima crveno celo. Izuzetno retki. Jezero Mancapuru i Rio negro.

5. Pterophyllum Red-Tail Nigde nemogu da nadjem neku fotku i vise informacija u vezi ovog divljaka.Izuzetno redak.

Postoje i podvarijeteti:

Red-Spotted Guyannan,
Black-Spotted Peruvian,
Peruvian (slican Altumu)
Klasifikacija nije jos zavrsena"

Znaci, kao sto vidis, P. Leopoldi nisu vrsta skalara, vec su obe vrste iz iste porodice riba

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne znam da li skalar ima ili nema p.leopoldi ali gledajuci onaj njegov snimak ne znam drugog koji bi vise trebao da zna/ima o skalarima....... pobednik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Zhorz.Pa baivim se njima dosta dugo ali jos sve ne znam.Vik druze nema ljutnje svi smo mi drugari ovde i ucimo jedan od drugih.Ja sam odgledo neki snimak kome je naslov bio P leopldi na snimku iste ribe kao moje pa po tome ja pomislih da ih imam ali nisam tvrdio da je to toj.

Vik druze sad kad ti kazem da imam MASKIRNE skalare pazi da ne dajes opet komentare o jedenju akv hahahaha.Imam puno skalara uglavnom poznatih vrsta i imam da kazem moju liniju maskirnih i ne znam ove druge kako bi nazvao imam ih na snimku stvarno su prelepi kad su u pravoj velicini.
Nikako da nahvatam mog brata Teodosa da mi ih slika a za to nema boljeg od njega i da postavim ovde sve sta imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 15, 2014 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepe skalare imas. Svidjaju mi se ovi crni sa prugama . Jel su ti mesavina crnog i "divljeg" posto koliko vidim samo crni imaju takvo peraje


P.S. Ja ne razumem u koji god pet shop da odem vecina skalara ima osteceno peraje, jel su to opekotine od amonijaka(?) (nadam se da sam dobro napisao) ili su ih drugi skalari napadali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 16, 2014 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skalar, malo sale nije na odmet. Taj link ka tom snimku, nisam uspeo da nadjem.
Da sumiram sta sam hteo da napisem P.lepoldi su jako rekta vrsta ribe, ne bi ih "slucajno" imao kao ni P.altume. Ni jedni ni drugi nisu vrsta skalara, vec vrsta za sebe. Naveo sam u onom duzem postu gore koje vrste divljih Pterphylluma postoje. U prodavnicama se prodaju hibridi skalara, koji su potpuno navikli na nasu vodu i nemaju vise nista sa divljom ribom. Mogu se pronaci skarali koji su divlja forma, ono sivi sa crnim prugama, ali to i dalje nisu divlje ribe.
Na pocetku ove teme imas slike lepih altuma,a koji su ovde greskom stavljeni kao skarali. Takodje, imas temu na ovom sajtu o Peruncima, koju sam ja pisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 21, 2015 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam tek procitao ovu vasu konverzacu i mislim da znam na sta je mislio skalar 10 kad je rekao da ima takve. Nasao sam ovaj snimak i znam da sam kod njega video ovu varijaciju boja. A verovatno i jeste poenta potrage za tim P. Leopoldi zbog ove sare koju skalar 10 kaze da ima i mresti.


Link


Cekam da me ispravite ako gresim. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blizu si da je to miks izmedju crnog i da kazem divljeg.Slazem se da ja ovo sto imam nisu divlji nego pitomi.Ma nemam pojma imam svakakvih,vidim da ovo sto sam napisao da imam maskirne nikog nije zainteresovalo a stvarno ih imam Teodos ih je video.
Vik druze sve sam procitao sto si pisao i veoma je to poucno i hvala na tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke + skalari Zivadin Akvarijumi 6 Ned Jul 28, 2019 1:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License