Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skalari - Pterophyllum scalare Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MiB
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2009
Poruke: 269
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Ned Jun 28, 2009 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pterophyllum scalare
Angelfish - Skalar

Image

Minimalna veličina akvarijuma: 100l
Održavanje: Lako
Temperament: Delimično agresivna
Temperatura: 23-27°C
pH vrednost: 5.8-7.0
Max.veličina: 15cm
Ishrana: Svaštojed
Poreklo: Odgajena u akvarijumu
Familija: Cichlidae (Ciklidi-Grgečići)
Mrest: Ikrašica

*gore navedeni podaci su preuzeti sa liveaguaria.com, tako da je greška moguća

Osobine: Zahteva akvarijum sa dosta bilja i meku, blago kiselkastu vodu. Može se dodati drvo ili kamen u akvarijum, ali da se ostavi dosta prostora za plivanje. Životni vek joj je 5-9 godina.


Link


Mrest: Čuvati više jedinki u istom akvarijumu dok se ne upare. Kada se upare obezbediti ravnu površinu (npr. veliki list biljke) gde će biti položena jajašca. Ženka će izlesti jaja, a mužjak će je pratiti i oploditi ih. Mlađ će se izlesti posle tri dana i potrebno ih je hraniti živom hranom dok ne porastu dovoljno da prihvate smrvljenu hranu.


Link



Link



Opširnije:

http://www.theaquariumwiki.com.....um_scalare

http://www.fishbase.org/Summar.....hp?ID=4717

Image


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Jan 06, 2015 4:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 28, 2009 9:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 29, 2009 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma lepo opisano Wink

Jos koja slika skalara.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 01, 2009 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Poslednji izmenio nikouro dana Uto Jan 06, 2015 4:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
joca93
Akvarista



Registrovan: 17 Apr 2009
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pet Jul 03, 2009 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo neka slika mresta

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Pet Dec 25, 2009 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam dva skalara u oko 50l i poceli su da se biju u poslednjih nedelju dana da li neko moze da mi objasni zbog cega se to desava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prebaci jednog u neki prazan aq...posle 2-3 dana trebalo bi biti bolje...,meni je radilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 26, 2009 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam tri komada u aq jedan muzjak i dve zenke.Svake dve nedelje se mreste ali uvek sa drugom zenkom. Trenutno je mrest u toku
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ika97
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Nov 2009
Poruke: 210

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da ih uznemiravas kada se mreste Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je veoma bitno .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 27, 2009 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato je i isla samo jedna slika izdaleka telefonom bez blica pa se slabo vidi ali bitno je da im se sto manje smeta.Akvarijum je zajednicki, videcemo koliko ce izdrzati, za sad je sve ok.Zasad nemam uslova za prostor samo za njih ali radim na tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brzi - skalari su teritorijalne ribe i zahtevaju mnogo vise od 50l minimalna zapremina akvarijuma za jedan par skalara je 100-120l ali i to da imas samo njih... Tako da ti predlazem da ili uzmes veci akvarijum ili poklonis skalare...

Iko - to sa prebacivanjem se zove maltretiranje ribica i time se nista ne postize... Ribice ne mogu da se dresiraju kao psi, niti mogu da znaju zasto su kaznjene...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brzi
Akvarista



Registrovan: 19 Dec 2009
Poruke: 446
Lokacija: Resnik BGD

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2010 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi ih menjao za:
neonke
plate
zebrice
neke sitnije ribice...
Ko hoce neka se javi na P.P
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi mogao da stavim jednog skalara u moj akv. Od 50l? Ima u pet shopu kod mene jedan crni , ali ne bi ga mucio ako ne moze. U akv imam 3 razbore 2 korija i 2 gupike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 3 komada u 200 litara čiste vode za plivanje (akvarijum 250+), i tanak sam sa visnom vode na 42 cm.
I tu su još neki ciklidi i gomila rodostomusa, malo je gužva ali imaju mesta da plivaju, da se biju za teritoriju, sakrivaju ...
Mislim da će da se pati ako je samo jedan, pogotovu što mu je to malo da se raspliva čim poraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u redu. onda ostajem na razborama i neonkama (ili microrasborama) gupike se vracaju u mali akvarijum, samo sto prelazim na endlerove...
ne bih da ga davim, mada u pet shopovima ih stavljaju po 20 komada na 50l i bukvalno odma se rasprodaju. (izgleda da svi imaju 100+l akvarijume Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kolise i skalari Gustav777 Početak u akvaristici 2 Ned Jan 29, 2023 5:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koi skalari Beograd popindeed Ponuda 5 Pet Nov 05, 2021 1:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari mladi transport Radomir Američki ciklidi 1 Sub Mar 20, 2021 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke + skalari Zivadin Akvarijumi 6 Ned Jul 28, 2019 1:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License