----------------------------------- Mirche01 Uto Jun 23, 2015 9:02 am Skalari u prirodnim uvjetima ----------------------------------- Pozdrav :) Imam pitanje jedno vezano za skalare Pošto imam ova dva skalaraa , kao MATIČNI nekii kobejagi ii sad htio bih da ih izbacim napoljee , nek malo budu napolju preko ljeta barem , da li je to izvodljivo i kakoo ? Znam da skalari ribice koje živee na mjestima sa punoo granjaa , pruća i tako tih stvari , pa bih im i ja tako nešto napravioo kod sebe , ubacio taj par , pa se možda i izmrijeste napolju kako je Bog odredio u prirodnim uslovima ? Pored njih ,kad bih ih izbacio napolje , imam jedan pond s gupikama koji uveliko radi , gupike se kote , dobile su fantastične boje i jedva čekam da ih vratim u aq i vidim boje . :bravo: ----------------------------------- Bojan Uto Jun 23, 2015 7:37 pm ----------------------------------- Ja sam uvek za varijantu da treba sve probati. Doduse ne secam se da je neko skalare izbacivao napolje ili sam mozda i zaboravio da sam cuo. Ako je temperatura ok onda im samo namesti da im bude komforno :) i uzivaj. A gde si ih mislio ubaciti? ----------------------------------- tealkjaffa Uto Jun 23, 2015 9:45 pm ----------------------------------- [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zNlWF9topGo[/youtube] Nisu bas skalari ali,.... ----------------------------------- Mirche01 Sre Jun 24, 2015 12:41 am ----------------------------------- Ja sam uvek za varijantu da treba sve probati. Doduse ne secam se da je neko skalare izbacivao napolje ili sam mozda i zaboravio da sam cuo. Ako je temperatura ok onda im samo namesti da im bude komforno :) i uzivaj. A gde si ih mislio ubaciti? Mah znam da treba probati , al biće mi žao ako im šta bude ... Mislio sam ih držati u jednom buretuu u kojem trenutno imaa 300l vode , zelena voda , odstajala , formirale se kolonije krvavih crvi , ima Lemne minor tuu dosta , ima Alisme Plantago Aquaticee i eto , ubavio bih i rogolista nema problema , koju granu čisto radii oponašanja prirode . Pošto su matičnjaci , ima li šanse daa bace ikru napolju ? ----------------------------------- TeoDos Sre Jun 24, 2015 9:10 am ----------------------------------- Prosle godine je skalar10 probao i ima veoma pozitivna iskustva. Pustio je polumaticne velicine i na jesen izvadio veoma velike primerke maticnih riba. :) A da li ce unutra polagati ikru, ti ces mozda i videti u tom buretu ali kod njega je to bilo neizvodljivo da vidi jer idu u bazen. p.s. Pogledao sam onaj snimak i prosto ne mogu da verujem da i Diskusi mogu na takav nacin da prezive. ----------------------------------- Mirche01 Sre Jun 24, 2015 9:43 am ----------------------------------- Ja bih ih izbacio jer mi smetaju , ne moraju se ni mrijestiti što se mene tiče , al bih volio naravno. Ne znam , danas ću vidjeti šta bih mogao uraditi . ----------------------------------- skalar 10 Ned Jul 05, 2015 4:07 pm ----------------------------------- Samo pazi na temperaturu da se ne pregreju u buretu.Kao sto Teo kaze ja imam lepa iskustva sa tim sad za neki dan opet ih ubacujem u bazen sigurno su se mretili ali nema malih pojedu. ----------------------------------- Mirche01 Ned Jul 05, 2015 4:51 pm ----------------------------------- Ahaa , nažalost ništa od ove sezone s skalarima ovim mojima. Nabavio sam im aq od 50l za mrijest i tu su trenutno i trebaju ponovoo da bace ikruu pa ćemo vidjeti . Ono je bila alternativa jer nisam imao slobodnog akvarijuma , skoro sam ovaj kupio i ubacio ih Ako budeee malaca od ovih mrijestova , ko zna možda sledeće ljetne sezone budee skalara napolju pored mnoštva ribica koje planiram uzgajat.