Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sklapanje akvarijum 73l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 05, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravim biljni akvarijum dimenzija kao sto su na slici, sam sam iscrtao i treba da odnesem da se napravi kao i postolje. Recite mi kako vam se čini i da li treba nesto da se izmeni. Very Happy


Image[b]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 05, 2014 5:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 05, 2014 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ti akvarijum izjedna sa haubom i filterom ?
Mala je to sirina za filter. Mislim, bice on u funkciji ali ces morati cesce ruke da zavlacis u filter a u 7 cm ( realnih 6 cm ) je malo tesko baratati.
Postolje ... ta srednja uzduzna, ja bih je od vrha spustio do dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 05, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, jos se razmisljam mozda samo odradim otvoreni aq kao ovako nesto samo osvetljenje da se pricvrscuje na staklo kao drzac neki, ne znam jos moram da dobro se razmislim Very Happy
A i treba mi savet za podlogu kako da je pravim Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djopa
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2013
Poruke: 113
Lokacija: Vracar, Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 05, 2014 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sa otvorenim akvarijumom je super ideja. Podrzavam!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Very Happy
Nacrtacu pa da vidim komentare Very Happy
Da napravim pravu stvar a ne 100 puta ispravlja, strpljen spasen Very Happy
Trebace mi i pomoc kako filter za njega da napravim a da nije u njemu bas, ruzno mi je to Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako, ne znam probavam sve Very Happy
kako bi odradio to osvetljenje kao na slici, je l ima gotovo negde da se kupi Very Happy
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovu rasvetu sto si nacrtao izgleda kao led rasveta.
Tako nesto postoji. Za ovu duzinu akvarijuma bi bilo skupo. Kad sam kod duzine, mislim da bi morao da korigujes, ako koristis npr. T5 cevi (preporučljivo za biljne aq.). Tvoja dužina je 70cm, a manje od toga je cev od 55cm ili 60cm nisam tacno siguran. U oba slucaja nisi osvetlio maksimalno akvarijum. Najbolje pogledaj dužine sijalica, pa prema tome odredi dužinu akvarijuma. Moraš da računaš i nosače za iste. Pogledaj prodavnice koje se reklamiraju na ovom sajtu pa ćeš videti šta ti odgovara, shodno tvom budžetu.
Imaš i teme koje ti mogu pomoći oko izrade rasvete. Samo polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li bi bila dovoljna ova Sobo AL-600B
Predviđena je za akvarijume dužine do 70cm. U haubu je ugrađen aluminijumski reflektor koji usmerava i pojačava svetlo. Predviđena je za jednu T8 neonku jačine 15W. Na akvarijum se postavlja pomoću pokretnih klizača.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za biljni nije dovoljno, tebi bi trebale dve 2x15 w minimum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto pise da moze za aq. do 70 cm, znaci da ti klizaci mogu da se podese za takvu duzinu. Sama cev T8 od 15 wati je 450mm. Po meni dosta ne osvetljenog prostora. Normalno mozes da napravis postavku gde to nije toliko bitno. Ja te samo upozoravam da neko bilje u senci ne bi napredovalo.
Over-tank haube su lepe i prakticne, ali one koje daju dovoljno svetla su preskupe, a ove jeftinije su sa slabijim svetlom. Za litrazu koju si planirao, mislim da bi tri od 15wati bile minimum. Da li bi stale, ne znam.
Evo ti duzine i snaga nekih cevi, da bi mogao da vidis odnos izmedju T8 i T5 cevi. Pogledaj i T5 armature, koje bi mogao da ugradis u haubu, koju bi sam pravio. Moze da bude i over-tank.
T8 cevi
450mm - 15W
600mm - 18W
900mm - 30W
1200mm - 36W
T5 cevi
550mm - 24W
850mm - 39W
1150mm - 54W
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 06, 2014 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I napisi odakle si. Lakse ces dobiti pomoc. Mozda ti je neki clan komsija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 07, 2014 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz Pančeva sam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 07, 2014 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upisi lokaciju u profilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 07, 2014 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih policu bar 1 cm više, gornju ploču, sa svih strana. Ovo na žilet zna da bude nezgodno ako neko malo omaši.
Za otvoreni računaj da će da bude solidno isparavanje vode (ne smeta ali čisto da znaš).
Po meni je jedino pametno rešenje da je filter unutrašnji, recimo trokomorni sa zazorom. Sve ostalo što sam probao mi se nije dopalo.
Bila je takva overtank hauba u Zmaj Jovinoj sa dve T8 neonke (mislim Atman), sad nisam siguran, mislim oko 80 cm, valjda 2x18w. Najbolje da odeš i vidiš na licu mesta. Ja imam kod kornjače SOBO od metar i nešto (neonka od 90 cm, 30 W) i meni odlično radi za tu namenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 07, 2014 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd da priupitam pre nego li zalepis akvarijum.
Jesi konacno resio sta ces u akvarijumu da imas ?
Sto se tice unutrasnjeg filtera, moje je misljenje suprotno od Nesinog. Imam ga i slazem se da je ok kada je u akvarijumu ali puno efikasniji je kada je filter napolju. Onda i litraza filtera moze da se maksimalno uveca sto doprinosi balansu vode jer vam se litraza akvarijuma povecava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License