----------------------------------- Dragan996 Ned Jul 07, 2019 2:11 pm Skoljke iz dunava ----------------------------------- Da li ove skoljke mogu preziveti u akvarijumu? ( ipak su ulovljene u Zemunu valjda su izdrzljive) Uglavnom zive su vec dva dana, i imaju reflekse kad pokucam na staklo one se zatvore :D http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_52083378_skoljka%20.jpg ----------------------------------- Baia Ned Jul 07, 2019 3:04 pm ----------------------------------- E svasta od tebe:) Iako odgovor ne znam pretpostavljam da je ogranicavajuc faktor samo temperatura....sto znaci da ako u dunavu leti izdrze i tmp od 25-30 stepeni onda bi trebalo da izdrze i akvarijumske uslove...posto skoljka preferira dno a na dnu i u dubini temperatura dunava je sigurno niza pa cak i za do 10ak stepeni pitanje je da li ce dugorocno da izdrzi akvarijumsku temp od 25-6-7 stepeni leti. Probaj pa javi. Upozorenje u smislu da recni organizmi mogu da prenesu parazite na koje akvarijumski organizmi nisu rezistentni....sto naravno ne mora da bude slucaj kod tebe.... [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wrYO9wp4QjQ[/youtube] ----------------------------------- Dragan996 Ned Jul 07, 2019 7:34 pm ----------------------------------- hahahah a sta cu zanim,ljivo mi da probavam :D a to sam stavio u drugi akvarijum koji mi sluzi kao zatvor za bezobrazne ribe tako da nek ojacaju kad su vec znale da budu opasne prema drugim ribama :D ----------------------------------- Lenji Lisac Ned Jul 07, 2019 7:40 pm ----------------------------------- Mogu preziveti, ali su trebale da prodju karantin od 60 dana jer paraziti koji zive u nasim rekama ako se i zaglave na skoljci (kao i skoljkama puzeva) zive maksimum 60 dana (oni najgore vrste), mada minimalni karantin je oko 40 dana na temperaturi od oko 27°. Super filtriraju vodu i mogu da se koriste u sistemima bez filtera, cak sta vise pozeljne su, ali iako zive u mulju ne podnose ne redovne zamene vode u akvarijumima. Inace nije dozvoljeno loviti skoljke iz nasih reka, zakonom propisano. ----------------------------------- Dragan996 Ned Jul 07, 2019 7:51 pm ----------------------------------- Ja sam iz Zemuna 😂 kod nas nema zakona hahaha 😁 ce vidimo sta ce da bude 😄😄😄 ----------------------------------- Lenji Lisac Ned Jul 07, 2019 9:15 pm ----------------------------------- Ne znam koliko si upucen u teodoxuse ali na adi ih je bilo pre par godina u izobilju kad je napisano na forumu gde mogu da se nadju vise ih nema u tom broju sad ima gomila phisa i limna a teodoxusa 1 na 20m, moja greska jer sam mislio da ce ljudi biti obzirniji i da nece uzimati bahato za prodaju ali.. Samo te molim da ne pises lokaciju gde si ih nasao da ne bi bilo kao sa teodoxusima. ----------------------------------- Dragan996 Ned Jul 07, 2019 9:27 pm ----------------------------------- Vazi 😁 ----------------------------------- Dragan996 Pet Jul 12, 2019 1:15 am ----------------------------------- Inace 5ti dan jos su zive :D ----------------------------------- Valter Čet Avg 29, 2019 5:14 pm ----------------------------------- Teodoksusa ima na adi i to u velikim količinama. Video sam ih pre nedelju dana. Ima i fagotia daudebartii, koje sam doneo desetak. lepo su se prilagodile i fagotie u akvarijumskim uslovima. Teodoksuse imam koje sam doneo pre tri godine i sami se razmnožavaju kod mene. ----------------------------------- Lenji Lisac Pet Avg 30, 2019 9:44 am ----------------------------------- Teodoxusa nema na adi to je greska, ima vracenih u adu koji ako se ponovo izvade iz iste uginuce veoma brzo u akvarijumskim uslovima, znam jer znam ko ih je i vratio pre dve nedelje i u kojoj kolicini. Ne vadite ih naredne dve godine jer im se broj smanjio nece ih biti na tom podrucju. Ako vam bas trebaju ima ljudi koji ih razmnozavaju i daju za dzabe jer ne zele da im uginu, samo se potrudite da otkucate jedan pisljivi oglas od dve reci - trazim teodoxuse - jel toliko tesko? ----------------------------------- Suncokret Sub Jul 18, 2020 10:44 am ----------------------------------- Teodoxusa nema na adi to je greska, ima vracenih u adu koji ako se ponovo izvade iz iste uginuce veoma brzo u akvarijumskim uslovima, znam jer znam ko ih je i vratio pre dve nedelje i u kojoj kolicini. Ne vadite ih naredne dve godine jer im se broj smanjio nece ih biti na tom podrucju. Ako vam bas trebaju ima ljudi koji ih razmnozavaju i daju za dzabe jer ne zele da im uginu, samo se potrudite da otkucate jedan pisljivi oglas od dve reci - trazim teodoxuse - jel toliko tesko? Bravo! Ovako se to radi. Mislim da svaki entuzijasta i ljubitelj prirode (a akvaristi bi svakako to trebalo da budu!) treba da sledi tvoj primer. Ljudi, mnogo nam je bitniji ziv i zdrav ekosistem nego sto cemo necim, privremeno, naseliti nasa vodena stakla! A jos su gori oni koji ih prodaju za sitnu zaradu i trajno nanose stetu. Ne cinite to, uzdrzite se. Nije tesko biti fin.