Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Skramasta povrsina vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je batin juwel aqua od 200l,jbl kanister filter,standardno juwel osvetlenje sa tajmerom,
ali na povrsini vode pocela je konstantno da se javlja skrama,nesto poput nafne mrlje.
Image

Izvinjavam se ukoliko sam temu stavila pogresno,ali bih vas isto tako zamolila da ukoliko iko zna sta je ovo i kako se resiti ove napasti pomogne.Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 12:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam i ja problem sa skramom ali je dosta tanja...

Postala je manje primetna od kako sam počeo da dodajem CO2, posle promene vode kompletno nestano pa se pojavi par dana pred sledeću promenu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja tih problema u mom aqua nemam.CO2 smuckam sama po onom receptu koji je Vudrok opisao,doduse moj aqua je 100l,nije brendiran nego mi ga skolski od stakloresca na ruke doneo.Ali,kada je bata video moj aqua odmah se javio inat i takmac u njemu,gde smem ja da imam nesto bolje od njega Smile ,tako da je on uzeo 200l.
Pomagajte zemljaci,zove me 5x od jutros,a sta je to,a zasto se javlja,a gde gresi,zasto mu se pojavili braon puzici....masa pitanja,a ja zatecena Sad
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel menjas ti vodu upopste? Opisi malo odrzavanje, da li imas nesto sto ti talasa povrsinu vode? Sta imas od filtracije? Ne mogu da nadjen sad, citao sam ranije da se moze pojaviti i neka alga koja stvara tu kao skramu, neka me ispravi neko od iskusnijih kolega ako gresim, cini mi se da se radi o plavoj ili modroj algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da se tvoj bata lepo registruje na forum, pa malo procita teme za pocetnike, pa malo sam postavi pitanje?

Inace, o ovoj skrami je vec vise puta pisano, potrazi malo po forumu. Postoji vrlo korisna opcija koja se zove "pretraga" i pomaze da se ne pise sto puta o istoj stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par pakovanja papirnatih maramica u ruke i polozi ih po povrsini vode sve dok skramu u potpunosti ne pokupis.. Moze da posluzi i toalet papir, papirnati ubrusi itd... Skrama se najcesce stvara od prekomerne hrane, posebno ako je u pitanju proteinska, crna dzigerica i sl.


Poslednji izmenio tusta dana Ned Dec 09, 2012 6:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta skarama je u stvari mast koja se nalazi u hrani živoinjskog porekla (crvena granula, crna granula...). Mast je lakša od vode pa ispliva na površinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mishabgd
Akvarista



Registrovan: 02 Dec 2012
Poruke: 69
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ta kremasta naslaga gore na povrsini vode ti je od te kulice koja ispusta boju... tj tog zamka ... vadi to iz akvarijuma sto brze veruj mi, i ja sam imao umrle mi ribice za nedelju dana :/ i onda sam ukapirao sta je...


Poslednji izmenio Mishabgd dana Ned Dec 09, 2012 7:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

anubiasbarteri ::
Ta skarama je u stvari mast koja se nalazi u hrani živoinjskog porekla (crvena granula, crna granula...). Mast je lakša od vode pa ispliva na površinu.

Upravo tako, po mojim zapažanjima do sada nastaje usled dodavanja proteinskih granula (crne) i može se mehanički odstraniti, ako je prekrila celu površinu vode onda je u pitanju alga, razlikuje se po tome što se mast skuplja u krugovima a alga ravnomerno prekriva površinu vode i formira deblji sloj. Za početak neka prestane da ubacuje hranu životinjskog porekla (crnu granulu) pa ako nije to neka mlazom vode iz filtera talasa vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....11485.html
http://www.akvarijum.org/forum.....11875.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krsmanac
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2012
Poruke: 40
Lokacija: Aberdeen

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da se taj akvarijum ne odrzava kako bi trebalo, ili se u opste ne odrzava. Posto i sam imam Juwel akvarijum kada je voda na minimumu ona se nalazi na nekih 1cm ispod poprecnog ojacanja, a na prvoj slici je daleko ispod tog nivoa. Dakle kao prvo neka ocisti filter u akvarijumskoj vodi ,usisa dno, zameni min 30% vode i normalno da dospe vodu do linije max. i ocisti kamenac koji se natalozio po vrhu akvarijuma i garantujem da ce masnoca nestati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krsmanac ::
Mislim da se taj akvarijum ne odrzava kako bi trebalo, ili se u opste ne odrzava. Posto i sam imam Juwel akvarijum kada je voda na minimumu ona se nalazi na nekih 1cm ispod poprecnog ojacanja, a na prvoj slici je daleko ispod tog nivoa. Dakle kao prvo neka ocisti filter u akvarijumskoj vodi ,usisa dno, zameni min 30% vode i normalno da dospe vodu do linije max. i ocisti kamenac koji se natalozio po vrhu akvarijuma i garantujem da ce masnoca nestati.

I meni tako izgleda na prvu, kao da je voda isparila, a nova nije dodata ni redovno menjana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
A da se tvoj bata lepo registruje na forum, pa malo procita teme za pocetnike, pa malo sam postavi pitanje?

Jooj @Cikavilli pa on ni domaci nije pisao dok je u skolicu isao Smile ne voli on da pise,znas kako je mladji bata pa sekino mezimce,a u mojoj porodici vazi pravilo: Musko dete ne valja da gleda.
Elem,vodu je zamenio,oprao filter,usisao dno.... Da li postoji mogucnost da se to stvara zbog onih zamkova i ukrasa u aqua?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 09, 2012 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je moguce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Dec 10, 2012 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce ali vise mi lici kao na "cvetanje vode" a to je kad je filter ugasen ili slab. Treba tako namestiti mehurove ili filter da povrsinu vode razbije takoreci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hranljiva podloga za akvarijum 58x35(... uki01 Ostala oprema 5 Sub Jul 18, 2020 12:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License