----------------------------------- Peku Uto Nov 05, 2019 2:07 am ----------------------------------- http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_131075589_IMG_20191104_3417.jpg Ništa značajno se još uvek ne dešava po pitanju unapređenja sistema i tehnike. Pravdam sebe, nemam vremena u stvari mrzi me da diram ono što funkcioniše. Malo sam pomerao kamenje da napravim više mesta za provlačenje i skrivanje. Korali se polako privikavaju na nove uslove. Trenutno pokušavam da pronađem dnevni pad KH, što je jako teško jer neću da dopustim da mi pada ispod 9.5 jedno vreme pa dodajem hemiju. Vremenom će se pokazati neka prosečna vrednost. Sada će neko da se zapita: Zašto ne pusti KH na 8.4 kao do sad? Razlog je jako prost. Nov sistem, alge bujaju. Očekivao sam ciano po staklu. Međutim dno je popriločno koloniovala neka dlakava alga. Mislim da je u pitanju gha. Većina gha ne voli viši KH, čak ni one slatkovodne, tako da je trenutno držim pod kontrolom na taj način. Bilo bi najbolje kada bih podigao KH na 11 ali mislim da je to previše za akvarijum sa soft koralima. Da bar imam nešto montipora da troše magnezijum možda bih i probao. Staklo iznad akvarijuma se pokazalo kao dobra odluka. Za mesec dana izgubio sam svega 10tak litara vode. Jedino mi je to malo problem zbog dolivanja Reef Buildera. pH je poprilično stabilan. Kada dodje sezona gde zbog dima i zagađenja neću otvarat prozor duže od 5min počeću ponovo da ga merim. Već sam se navikao da kafu spustim na akvarijum :lol: Doty se totalno oporavio. Samo još da povrati boju na mestima gde su rane bile. Devojka/žena me je se setila, pa je došla malo u Srbiju. Naravno Doty, kako je čuo da je ušla ustan, nacrtao se ispred prednjeg stakla. Njih dvoje su čist dokaz da ribe pamte ljude i to pamte dugo vremena. Moja nežnija polovina je bila tu kada je Doty stigao kod mene. Da nije bilo nje najverovatnije ne bi preživeo. Njuško, sixline wrass, ga je ganjao i ujedao konstantno, bukvalno je pretraživao svaku rupu da bi našao Dotija i ubio ga. Zato je moja draga čučala pored akvarijuma, vrištala i mahala rukama svaki put kada bi Njuško napao Dotija... danima čučala i vristala u akvarijum :| Sad, kada ona dođe Doty je uvek napolju i uvek kraj prednjeg stakla. Za mene izađe samo kada vidi da držim kutiju sa hranom u ruci. Ostatk vremena se ili krije ili misli da je nevidljiv pa viri ispod sinularia i šarka. Pronalaženje fragova Euphilia iz zdravog sisteam se pokazalo jako teško. Definitivno će pasti druga opcija, da uzemem Koralnu lepoticu pa ću na leto sledeće godine početi da nabavljam SPSove. Malo mi je žao što ću preskočiti taj deo morske akvaristike koji pokrivaju LPS ali šta da se radi.