----------------------------------- becke021 Sre Okt 11, 2017 11:19 pm ----------------------------------- Pumpe same po sebi greju, ali ne toliko da mogu da zamene grejac. Vidi da se nesto nije zaglavilo na rotoru pa glavi i ujedno napreze samu pumpu pa greje malo jace usled tog naprezanja, a mozda u startu nije bila ispravna. U poslednih pola godine dve pumpe sam zamenio, Atmman 302, jer su im pukle izolacije na samom kablu za struju gde ulazi u motornu glavu pumpe (one su iz jedne serije), nove pumpe koje sam dobio za zamenu ispravnih koje nisu za upotrebu (usled pukle izolacije) obe su imale rotor koji ne pasuje na tu pumpu i cule su se kako gule zid rupe dok rade (druga serija). Opet sam menjao, ali sam trazio prethodnu seriju proizvodnje jer ova nije to to. Tako da prvo vidi da li je nesto zaglavljeno, ukoliko nije proveri da li rotor guli zidove tj da li je "sipka" koja drzi rotor iskrivljena. Uleteo si sa odgovorom dok sam kuckao. :) Provericu svakako, ali mislim da je ok, ne cuje se nista, lepo gura vodu i na 1/3 snage. Btw, odmah sam skinuo onaj sundjercic kako ne bi gusio pumpu, ali ajde provericu da stvarno nesto nije upalo...